Aadressi lisamine tekstina jalusesse või kontakti lehele on üks võimalus, mida võid rakendada, et muuta oma ettevõtte leitavaks väljaspool kodulehte. Kuid kui soovid pakkuda SEO– ja kasutajasõbralikumat kogemust, siis asukoha Google Maps kaardil kuvamine lisaks on selleks parim lahendus.

google maps


Mis eelised annab Google Maps lisamine kodulehele?

Siin on neli põhjust, miks Google Maps lisamine kodulehele on kasulik:

 • Lihtsad juhised – Kliendid saavad lehelt lahkumata teada, kuidas sinu ettevõtte kontorini või poeni jõuda ning planeerida vastavalt marsruuti.
 • Parem asukohapõhine SEO – Kui sinu ettevõtte pakub asukohapõhist teenust ehk teisisõnu kui sinu teenuste või toodete müük piiritletud teatud maakonna või linnaosaga, siis Google Maps’i lisamine veebilehe aitab antud kohalikel potentsiaalsetel klientidel sind otsingumootoritest lihtsamini leida.
 • Tagasiside kuvamine – Kui su ettevõttel on Google Business, saad kaarti linkida automaatselt sinna jäetud tagasisidega.
 • Suurenda interaktiivsust – Otsingumootorid mõõdavad, kui palju kasutajad sinu lehe oleva sisuga suhtlevad ja kui kaua nad kodulehel viibivad. Google Maps lisamine annab võimaluse mõlema kriteeriumi täitmiseks ning seega parandada sinu kodulehe SEO-d.

Teades nüüd eeliseid, mida Google Maps kuvamine annab, oleme ära toonud kolm peamist viisi, kuidas saad selle oma kodulehe lisada.

google maps

Mooduli kasutamine

Maps Widget plugin pakub võimaluse lisada Google Maps mooduli abil. Mooduli lisamine on lihtne, kuid pead võtma teadmiseks, et seda saab paigutada kodulehel vaid piirkondadesse, kus WordPressi teema seda teha lubab.

Enne kaardi lisamist moodulina pead plugina sättete alt lisama Google Maps API võtme. Seejärel navigeeri Välimus → Vidinad ja lohista Google Maps Widget sobivasse moodulialasse. Moodulil on toodud ka sätted, mille abil saad lihtsalt kaardil kuvatavat asukohta ja kujundust muuta.

Lühikoodi kasutamine

Kui soovid kaardi paigutamise osas rohkem paindlikust, siis WP Google Maps võimaldab sul luua kohandatud Google Maps kaardi ja kuvada seda kodulehel automaatselt genereeritud lühikoodi abil.

Pärast plugina paigaldamist leiad Töölaua vasakult külgribalt uue sektsiooni nimega Maps. Maps alt saad luua uue asukohaga kaardi, Settings all kohandada kaardi erinevaid omadusi üldiselt ja lisada Google Mps API võtme, mis on vajalik samm kaardi kodulehel kuvamiseks.

Peale kaardi loomist on võimalik Maps General Settings Shortcode võimalik kopeerida lühkood ja siis selle sobival lehele või postitusele lisades loodud kaarti kuvada.

Embeedimine ehk HTML manustamine

Kui sa ei soovi eraldi pluginat paigaldada ega selleks Google API võtit eraldi luua, siis saad Google Maps kaardi lisada kasutades embeedimist ehk HTML manustamist:

 • Mine lehele Google Maps.
 • Pane otsingusse aadress, mida soovid kodulehel kuvada.
 • Nüüd vajuta vasakus ülaosas menüüikoonil .
 • Vali Share or embed map
 • Avanevas hüpikaknas vali Embed map
 • Siin vali kõigepealt sobiv suurus: small – väike, medium – keskmine, large – suurus, custom size – vabal valitud
 • Kui oled valinud sobiva suuruse, vajuta linki Copy HTML
 • Nüüd mine oma kodulehele ja kleebi saadud kood lehe või postituse teksiredaktorisse, veendudes, et oled Tekst (Text) mitte Visuaalredaktori (Visual) alal.
 • Salvestades muudatused kuvatakse koostatud kaart lehel samas vormingus nagu Google Maps lehel.
embeedimine

Usalda kodulehe tegemine spetsialistide hooleks

Kodulehe loomine ja Google Maps seadistamine võib olla keeruline kui Sa pole sellega varem kokku puutunud. Võta meiega julgesti ühendust ning me tagame, et sinu veebileht täidaks oma eesmärki.

Soovin professionaalset kodulehe lahendust