Paljud ettevõtjad ja veebilehe omanikud on arvamusel, et klientide saamiseks piisab vaid kodulehe tegemisest, ent nii see päris ei ole. Selleks, et Sinu koduleht oleks märgatav ka interneti avarustes ja Sinu veebiliiklus toimiks, vajad Sa kindlasti kodulehe optimeerimist.

SEO on lühend väljendist “Search Engine Optimization”, mis tähendab otsingumootori optimeerimist ja arendamist. SEO eesmärgiks on tõsta kodulehe külastatavust ja positsiooni Googles kui ka teistes otsingumootorites, hõlbustades sellega ettevõtja kasumlikkust. Orgaaniline otsingutulemus SEO koosneb tegevustest, mida Sinu kodulehel tehakse.

SEO

Mida paremini on koduleht otsimootoritele optimeeritud, seda parematel positsioonidel kodulehte orgaanilise otsingu tulemuste seas kuvatakse. Seega on väga oluline, et kodulehel oleks ära kasutatud kõik võimalused andmaks otsingurobotitele (NETI; GOOGLE; YAHOO jne) vajalikku informatsiooni kodulehe sisu kohta, et millised märksõnad on kodulehele olulised, millised mitte.

5 põhjust, miks kasutada orgaanilist otsingutulemust SEO:

1. Aja ja ressursi kokkuhoid

Hea SEO nõuab head sisu, mitte palju kapitali. Google esilehele saamiseks ei pea selle eest maksma. Google positsioneerib Sind automaatselt kohale, kuhu ta arvab, et kuulud vastavalt Sinu lehe sisule, linkide kvaliteedile, uudsusele.

2. Koduleht nähtavam ja lihtsamini leitavam

Märksõnad aitavad lehe otsingutulemustes esilehele ja seega külastatavus lehel on suurem kui kunagi varem ning ettevõtte on silmapaistvam ning lihtsamini leitavam kui kunagi varem.

3. Parim positsioon Googles

Orgaanilised otsingutulemused kuvatakse Googles vasakul äärel, kuhu 70% interneti külastajatest vaatab.

4. Reklaami tõhusus on mõõdetav ja reguleeritav

SEO tulemused on jälgitavad Google Analyticsi lehel. Seega on ülevaade olemas, millised märksõnad on olulisemad, mis tekstid loetavamad ja millised lingid toovad külastusi.

5. Pikaajalised tulemused garanteeritud

Saavutades kord Googles positsiooni esikümne seas, on seal püsima jäämine küllaltki edukas juhul, kui uuendad pidevalt sisu ja lood külastajate jaoks väärtust.

Seega milleks raisata aega ja ressursse televisiooni, raadio, ajalehe reklaami või plakatite tegemise peale, kui on võimalus kasutada orgaanilist otsingutulemust. SEO on üks parimaid ja sobilikumaid internetiturunduse strateegiaid ühe ettevõtte jaoks, kes soovib, et tema koduleht oleks kergesti leitav, saada parimaid pikaajalisi tulemusi ja kellel on soov kokku hoida täiendavatelt reklaamikuludelt.

Milline on Teie kokkupuude otsingumootori optimeerimisega SEO ja kas olete jäänud saavutatud tulemustega rahule?