SEO on ingliskeelne lühend ning on teisisõnu otsingumootorile optimeerimine. Otsingumootorile optimeerimine on lühidalt kirja pannes veebilehe või -saidi nähtavuse suurendamine otsingumootori otsingutulemustes.

Märksõnad- nende leidmine ja kasutamine

Oma kodulehe arendamisel peaks alustama märksõnadest ning siltidest. Märksõnad peaksid olema seotud sinu kodulehe teemadega ning samas peaksid nad olema ka populaarsed otsingusõnad. Kui sa hakkad looma erinevaid märksõnu ja silte, peaksid sa mõtlema eelkõige sellele, milliste märksõnade abil peaks klient jõudma sinu toote või teenuseni. Edaspidi kasuta neid samu märksõnu oma kodulehe aadressiribal, pealkirjades, piltide kirjeldustes, sisutekstides ja erinevatel metatasanditel.

Ostingumootorile optimeerimine

Lehesisene optimeerimine- mida see tähendab?

Lehesisene optimeerimine tähendab oma kodulehe sisu arendamist ja muutmist nii, et see tuleks võimalikult esimeste seas otsingumootoris nähtavale. Koostöös eelnevate märksõnade otsimisega, pead kasutama metakirjeldusi ja -märksõnu samuti enda kodulehe loomisel, et kuvada otsingumootoritele selle sisu. Tähtis on meeles pidada seda, et kasutades erinevaid päiseid (Heading), leiab otsingumootor üles just need kõige tähtsamad märksõnad. Lisaks kõigele muule, on oluline lehesisese optimeerimise puhul vaadata, millisena jõuab kellegi koduleht otsingumootorisse- selle jaoks tuleb määrata usaldusväärne URL-aadress huvitekitavad ning ligitõmbavad pealkirjad, et otsijal tekiks kohene soov klõpsata sinu lehe lingile, kui ta seda otsingumootoris näeb.

Linkimine- tõsta postitsiooni Google otsingus!

Linkimine jaguneb kaheks- sissetulevate linkide loomine ja siselinkimine. Siselinkimine on oluline sellepärast, et viia külastajaid ühelt enda leheküljelt teisele. Lehekülgede lõpus võiks olla üleskutse või märksõna, midagi teha, olenevalt lehekülje teemadest ja eesmärkidest, kuid ei soovitata kasutada tühja tähendusega märksõnu, vaid midagi eripärast. Sissetulevate linkide loomine ja lisamine aitab luua ning suurendada liiklust sinu kodulehele teistelt lehekülgedelt. On oluline valida nendeks teisteks lehekülgedeks usaldusväärsed ja kvaliteetsed lehed, just need, mille Google’i enda rankingud on kõrged, kuna see annab suurema väärtuse ka sissetulevale lingile.

Sotsiaalmeedia optimeerimine

Sotsiaalmeedia optimeerimine toetab SEOd erinevate sotsiaalmeedia tegevustega. Kuna Google arvestab otsingutulemustes lehekülje sotsiaalset aktiivsust, on see väga tähtis, et sellega tegeletaks. Esimese sammuna tuleks ühendada oma koduleht erinevate sotsiaalmeedia kanalitega- lisa ikoonid kodulehele, et sa oleksid kergesti leitav, jagatav ning kasuta neid kanaleid aktiivselt. Kuigi Eestis ei ole Google+ väga populaarne, aitab siiski ka selle kanali olemasolu saada oma kodulehele paremad SEO näitajad.

Ostingumootorile optimeerimine muudab sind nähtavamaks ja võib suurendada sinu kodulehe populaarsust. Ühenda oma koduleht erinevate sotsiaalmeedia kanalite ja võid kindel olla, et sinu tooted või teenused jõuavad tänu SEO-le kiiremini uute klientideni. Ära hoia tagasi erinevate märksõnade ja siltidega. Ka need pisikesed detailid võivad suurendada sinu kodulehe leitavust otsingumootorite abil.