Kui otsida Google´s mistahes sõna või terminit, siis järjestab see vastuseks saadud kodulehed sadade erinevate parameetrite järgi. Kasutades keerulisi algoritme (matemaatilised tehted), otsustab otsingumootor missugused veebisaidid on ennekõike kõige kasulikumad. Sinu kodulehe hindamisel vaatab Google kahte asja – autoriteeti ja asjakohasust.

Google

Autoriteet

Inimestena me instinktiivselt hindame kõrgelt seda, mida loeme näiteks Postimehest või mõnest teisest tuntud meediaväljaandest, kuna seal kirjutatu on suurema tõenäosusega kontrollitud ja tõest informatsiooni edastav kui see, mida loeme mõnest juhuslikust blogist. Põhjuseks on see, et Postimees on autoriteetne veebileht ja me usaldame selle õigsust. Tegelikult võid sa külastada mistahes veebilehte ja saada omale tunde, et tegemist on usaldusväärse leheküljega. Sinu jaoks võib olla usaldusväärseks veebisaidiks saanud leht, millel on tuntud kaubamärke ning mille sisu kvaliteet on kõrge.

Google teab seda ja teab ka seda, et see on tähtis. Kui te otsite midagi, siis Google äri sõltub sellest, kui õige ja usaldusväärse vastuse te oma otsingule saate. Näiteks kui te otsite „millal on eesti vabariigi aastapäev?“, siis Google poolt saadav vastus peab olema täpselt õige. Läbi aastate on Google pidanud kodeerima kõike seda, mida inimesed teavad instinktiivselt. Google teeb seda eeldades, et inimesed käivad veebisaitidel mida nad usaldavad, peavad huvitavateks või mis pakuvad neile midagi.

Google PageRank

Google üheks kuulsaimaks algoritmiks on “PageRank”, mille ülesanne on väja mõõta veebilehekülje tähtsus, võttes arvesse peamised olulised parameetrid.

Võtmesõna kasutus

  • võtmesõna asub domeeni alguses või selle sees
  • veebilehe pealkiri algab võtmesõnaga, või on selle sees (ka alapealkirjad)
  • võtmesõna korduv kasutamine veebilehel aitab tõsta PageRank’i

Veebilehe struktuur

  • kui tihti veebilehte uuendatakse
  • hästi kokku pandud lehekülg aitab googlel temaatiliselt organiseerida otsingut
  • google eelistab lehekülgi, kus on viidatud ka kontaktidele

Veebilehe kiirus

  • kui kiiresti avaneb veebilehekülg ning teised sealsed viited
  • veebilehe kiirus väärtustab kasutaja kogemust (hinnates lehekülgi võtab Google arvesse antud tulemuse)

Veebilehel oldud aeg

  • isegi üks klikk veebilehele annab positiivset tagasisidet
  • veebilehel veedetud reaalne aeg (mida kauem sinu veebilehel ollakse, seda parem)

Asjakohasus

Kui te otsite veebist midagi, siis peab Google andma vastuse, mis on asjakohane otsitule. Sellepärast tuleb veenduda, et Google saab aru, mille kohta teie veebileht on, sest muidu ei saa Google teie veebilehte oma otsingute vastustes kajastada ning järjestada.

Oletame, et sa müüd kingi. Sinu soov on, et kui keegi googeldab jalanõusid, kasutades mistahes terminit (nt saapad, kingad), siis oleksid just sinu pakutavad kingad iga sõnaga nähtavad. Mõtle, missuguseid sõnu või sõnapaare inimesed kasutavad, et leida endale sobivat toodet või informatsiooni, ning kasuta neid märksõnu oma veebilehe ülesehitamisel.

Jää loogilise ülesehituse juurde, millel on selge märksõnadele põhinev navigatsioon. Kui teie kodulehe esileht räägib kingadest, siis kuskil võiks olla kategooria, milles on näiteks meeste kingad jne. Pannes oma veebilehte just nii kokku, saab Google aru sinu ettevõtte põhimõttest ja lehe sisust. Mida kvaliteetsem on sinu veebilehe sisu, seda rohkem inimesed seda külastavad ning seda kõrgemalt hakkab Google seda järjestamisel hindama.

Kokkuvõtteks

Need on ainult mõned olulised parameetrid, mille alusel Google kodulehti otsingutulemustes järjestab. Google uuendab ja parandab oma otsingutulemusi pidevalt. Näiteks lehekülg, mis täna on sinu poolt otsitud sõnaga esimene, võib juba järgmisel nädalal olla teine või kolmas. Kokkuvõttes võib öelda, et võiks  silma peal hoida nendel faktoritel, mida Google oma algoritmides väärtustab ning aktiivselt neid viimistleda, garanteeritakse otsingumootoris ka hea lehekülje asetuse.