Peamised olulised parameetrid, mille alusel Google kodulehti otsingutulemustes järjestab

Kui otsida Google´s mistahes sõna või terminit, siis järjestab see vastuseks saadud veebisaidid sadade erinevate parameetrite järgi. Kasutades keerulisi algoritme (matemaatilised tehted), otsustab otsingumootor missugused veebisaidid on ennekõike kõige kasulikumad. Sinu kodulehe hindamisel vaatab Google kahte asja – autoriteeti ja asjakohasust.

Autoriteet

Inimestena me instinktiivselt hindame kõrgelt seda, kui me loeme midagi Postimehest või Delfist, kuna seal kirjutatu on tõenäolisem olla tõsi, kui see, et me loeme seda mõnest juhuslikust blogist. Põhjuseks on see, et need on autoriteetsed veebilehed ja me usaldame nende õigsust. Tegelikult võid sa külastada mistahes veebilehte ja saada omale tunde, kui usaldusväärne see sinu jaoks on. Sinu jaoks võib olla usaldusväärseks veebisaidi saanud leht, kus on tuntud kaubamärke ning mille sisu kvaliteet on kõrge.

Google teab seda, ja teab ka seda, et see on tähtis. Kui te otsite midagi, siis Google äri sõltub sellest, kui õige ja usaldusväärse vastuse te oma otsingule saate. Kui te otsite „kuna on eesti vabariigi aastapäev“, siis Google poolt saadav vastus peab olema täpselt õige. Niiet läbi aastate on Google pidanud kodeerima kõike seda, mida inimesed teavad instinktiivselt. Google teeb seda eeldades, et inimesed käivad veebisaitidel mida nad usaldavad, peavad huvitavateks või mis pakuvad neile midagi.

PageRank

Google üheks kuulsaimaks algoritmiks on “PageRank”, mille ülesanne on väja mõõta veebilehekülje tähtsus, võttes arvesse peamised olulised parameetrid.

  • Võtmesõna kasutus

– võtmesõna asub domeeni alguses või selle sees

– veebilehe pealkiri algab võtmesõnaga, või on selle sees (ka alapealkirjad)

– võtmesõna korduv kasutamine veebilehel aitab tõsta PageRank’i

  • Veebilehe struktuur

– kui tihti veebilehte uuendatakse

– hästi kokku pandud lehekülg aitab googlel temaatiliselt organiseerida otsingut

– google eelistab lehekülgi, kus on viidatud ka kontaktidele

  • Veebilehe kiirus

– kui kiiresti avaneb veebilehekülg ning teised sealsed viited

– veebilehe kiirus väärtustab kasutaja kogemust (hinnates lehekülgi võtab Google arvesse antud tulemuse)

  • Veebilehel oldud aeg

– isegi üks klikk veebilehele annab positiivset tagasisidet

– veebilehel veedetud reaalne aeg (mida kauem sinu veebilehel ollakse, seda parem)

Asjakohasus

Kui te otsite veebist midagi, siis peab Google andma vastuse, mis on asjakohane otsitule. Sellepärast tuleb veenduda, et Google saab aru, mille kohta teie veebileht on, sest muidu ei saa Google teie veebilehte oma otsingute vastustes kajastada ning järjestada.

Oletame, et sa müüd kingi. Järgmiseks soovid sa, et kui keegi otsib Googlest omale jalanõusid, kasutades mistahes terminit (nt saapad, kingad), siis oleksid sa iga sõnaga nähtav. Mõtle, missuguseid sõnu või sõnapaare inimesed kasutavad, et leida omale sobivat toodet või informatsiooni. Kasuta neid märksõnu oma veebilehe ülesehitamisel.

Jää loogilise ülesehituse juurde, millel on selge märksõnadele põhinev navigatsioon. Niiet, kui teie kodulehe esileht räägib kingadest, siis kuskil võiks olla kategooria, milles on nt meeste kingad jne. Pannes oma veebilehte just nii kokku, saab Google aru sinu mõttest ja lehe sisust. Mida kvaliteetsem on sinu veebilehe sisu, seda rohkem inimesed seda külastavad ning seda kõrgemalt hakkab Google seda hindamisel järjestama.

Kokkuvõtteks

Need on ainult mõned oluliseimad parameetrid, mille alusel Google kodulehti otsingutulemustes järjestab. Google uuendab ja parandab oma otsingutulemusi pidevalt. Näiteks lehekülg, mis täna on sinu poolt otsitud sõnaga esimene, võib juba järgmisel nädalal olla teine või kolmas. Kokkuvõttes võib öelda, et kui hoida silm peal neil faktoritel, mida google oma algoritmides väärtustab ning aktiivselt neid viimistleda, garanteeritakse ka hea lehekülje asetus.