Kujutage seda ette- olete veetnud oma veebisaidi kujundamisel palju aega, olete valinud atraktiivse teema ja lisanud hämmastavaid pilte. Olete kindel, et külastajatele see meeldib (ja Teile). Ainus probleem-Te ei saa külastajaid. Tegelikult pole Teie saiti kusagil näha Google’i lehel 1 (või isegi nr 2 või nr 3). Mis toimub? Teie veebidisain võib olla põhjus, miks teie sait on otsingumootorites nii madalal kohal. Kas olete valmis asju muutma? Järgnevalt on välja toodud 5 kõige tavalisemat veebidisaini viga, mis võivad kahjustada Teie SEO-pingutusi ja pingerida – ning kuidas neid vältida.

website desing

1. Kehv navigeerimine saidil

Kas olete kunagi mõnda veebisaiti külastanud ja Teil pole aimugi, mida edasi teha?

Midagi sellist:

confusing website

Võime kihla vedada, et sellel kodulehel Te kaua oma aega ei kulutaks ning lahkuksite kiirelt. 

Te ei soovi ju, et Teie kliendid sama teeksid, Te soovite, et klient teaks kuidas navigeerida Teie kodulehel ja leiaks talle vajaliku info suurema vaevata.

Kõige kindlam viis teada saada, kas Teie kodulehel on piisavalt lihtne navigeerida, on saata koduleht tuttavatele, sõpradele jt. Nendelt saate kõige kiiremini vastuse, kui keeruline või lihtne Teie koduleht on ning kas nad leidsid informatsiooni suurema vaevata ülesse.

2. Veebilehe aeglane laadimise kiirus

Tänapäeva elu kirjeldab kõige paremini sõna kiire. Kõigil on igale poole kogu aeg kiire, kõike tahetakse kätte saada aina kiiremini. Kui su koduleht laeb aga aeglaselt lahkuvad kliendid sellelt enne, kui arugi saad.

Kui soovite, et teie külastajad jääksid, veenduge, et teie lehti laaditakse kolme sekundi jooksul või vähem. Kodulehe kiirust saate kontrollida näiteks siit.

Hoolikalt valitud WordPressi teema võib olla põhjus, miks teie saidi laadimiseks kulub terve igavik. Soovitame kahte väga populaarset teemat, millega saate kodulehe kiirust parandada- Ocean WP ja Astra. Need on täiesti tasuta ning väga kiidetud.

veebilehe laadimine

3. Häirivad hüpikaknad

hairiv pop up

Kas kasutate hüpikaknaid? 

Ära muretse.

Õige kasutamise korral võivad hüpikaknad tuua Teile kuni 375% rohkem e-posti tellijaid

Probleem ilmneb siis, kui Teie hüpikaknad häirivad külastajaid. Google’i sõnul on tüütute hüpikakendega saitidel probleeme püsida otsingumootori tulemuste lehel kõrgel kohal.

Lahendus?

Looge hüpikaknad, mis Teie publikule meeldivad.

Okei, nad ei pruugi neid kunagi armastada, nii et peaksite vähemalt looma suure jõudlusega hüpikud, mis neid ei tüüta.

Näiteks võite hüpikakna ilmumiseks ajastada, kui külastaja on Teie saidil veetnud vähemalt 30 sekundit. Või siis, kui kasutaja on Teie lehel poolenisti alla kerinud.

4. Tekst piltides

Seda probleemi pole raske vältida, seega on üllatus, et nii paljud seda teevad.

Nagu see:

tekst pildil

Probleem on selles, et kui lisate teksti otse pildile, jätate kasutamata võimaluse kasutada H1-d, alapealkirja ja asjakohaseid märksõnu klapi kohal.

Pidage meeles, et kuigi Teie külastajad saavad teksti piltidena lugeda, ei saa Google seda teha. See mõjutab Teie veebisaidi SEOd ning Te ei pruugi välja tulla otsingumootori esilehel.

5. Ei ole optimeeritud erinevatele seadmetele

mobiilisobralik

On hämmastav, kui palju inimesi on oma nutitelefoni külge liimitud. Võimalik, et näete baaris rühma inimesi, kes üksteist täielikult ignoreerivad. Nad võivad otsida uut toodet või teenust, kuid kas olete valmis neid vastu võtma? Teie veebisait peab reageerima nutitelefonipõhistele veebibrauseritele, see tähendab, et see peab olema konfigureeritud kiireks laadimiseks ja kiireks kuvamiseks igas suuruses ekraanil. Kui Teie lehel ei saa nutitelefoni abil piisavalt navigeerida, võite potentsiaalselt kaotada märkimisväärse osa liiklusest ja konversioonidest.

Proovi ise või lase jällegi tuttavatel proovida kodulehel uudistada erinevates seadmetes, see annab Teile vajalikku infot kodulehe kohta.

Kui Te olete juba veetnud palju aega oma veebisaidi kujundamisel. Teate, et külastajad leiavad, et see on ilus, atraktiivne ja hästi lihvitud.

Mis on järgmine samm?

Veenduge, et inimesed leiaksid selle tegelikult Google’ist.

Kui te ei saa oma SEO-ga oodatud tulemusi, kontrollige oma veebisaidil neid kriitilisi veebidisaini vigu.

Nende probleemide lahendamine peaks aitama teil SERP-des tõusta.

Usalda kodulehe tegemine spetsialistide hooleks.

Kodulehe loomine ja SEO seadistamine võib olla keeruline kui Sa pole sellega varem kokku puutunud. Võta meiega julgesti ühendust ning me tagame, et sinu veebileht täidaks oma eesmärki.