Kas soovite oma sotsiaalmeedia turunduskampaaniat maksimaalselt ära kasutada? Siin on 5 viga, mida olete võib olla teinud ja kuidas neid parandada.

Olete kuulnud, et sotsiaalmeedia turundus on üks parimaid viise oma väikeettevõtte kasvatamiseks. Turundajad ja ettevõtete omanikud kasutavad kogu maailmas oma klientideni jõudmiseks selliseid platvorme nagu Facebook ja Twitter ning mõned neist on edu leidnud. Üks aruanne näitab, et  78% turundajatest,  kes töötavad sotsiaalmeedias, näevad suuremat ärikasvu kui need, kes neid platvorme ei kasuta. 

Social Media Marketing Mistakes

Kuid see, et 78% inimestest näeb paremaid tulemusi, ei tähenda tingimata, et nad on oma täieliku potentsiaali saavutanud. Iga sotsiaalmeedia sait on erinev ja turundusstrateegiad võivad platvormid erineda. 

Paljud ettevõtted teevad sotsiaalmeedias turundusstrateegia esmakordsel rakendamisel vigu paljude võimaluste tõttu. Uurime viit asja, mida te võite oma sihtgrupini jõudmise ajal valesti teha. Samuti näitame teile, kuidas neid vigu parandada ja aidata teie ettevõttel kasvada. 

1. Sihtrühma uurimata jätmine

vajab tahab

Kas teadsite, et  sotsiaalmeediat kasutab üle  3 miljardi inimese ? See suur arv tähendab, et sisu postitamisel või reklaamide saatmisel võib teil olla keeruline oma sihtrühma tuvastada. Enne turunduse alustamist peate süvenema ja õppima oma ideaalsete klientide kohta. Põhjus, miks see näpunäide on nr 1, on see, et see võib teie ettevõtte juba enne alustamist rööpast välja viia. 

Mõned inimesed loovad oma brändi kontod ja hakkavad juhuslikku sisu postitama lootuses, et nende vaatajaskond leiab nende profiili. Mõnel juhul see töötab. Enamasti see nii ei ole. Peate aktiivselt töötama, et jõuda inimesteni, kes saavad teie tootest või teenustest kõige rohkem kasu. 

Soovitame oma Google Analyticsi, e-posti ja sotsiaalmeedia statistikast luua mitu persoona lehte. Kui olete kõik need andmed kokku pannud, saate rohkem teada oma sihtrühma harjumustest ja huvidest. Selle teabe abil saate luua profiile, mis võtavad lühidalt kokku kliendid, kes leiavad teie tootel väärtust. 

Kui teil on põhjalikud persoona isiku lehed, on teil lihtsam oma klientidele nii kirjaliku sisu kui ka reklaami kampaaniate loomine. Selle teabe abil saate ka oma müügivihjed segmenteerida kõikidel platvormidel. 

2. Negatiivse tagasiside mittekasutamine

negativecriticism.png

Sa peaksid vaatama klientide tagasisidet kui võimalust areneda mitte kui lööki oma ego pihta. Mõned ettevõtted püüavad lahendada negatiivset tagasisidet võttes seda arvesse ning lahendada problem, samas, kui teised näevad seda kui isikliku rünnakuna.

Kui satute viimasesse rühma, mõtlete sellele, kuidas  kasutada negatiivseid asju, mida kliendid ütlevad  , teie kasuks. Oletame näiteks, et keegi postitab Twitterisse negatiivse arvustuse ja märgistab teie brändi. Selle asemel, et lasta pettumusel endast parimat saada, julgustage kasutajat teile otse sõnumeid saatma, et probleem saaks lahendatud. 

Võite olla üllatunud, kui saate teada, et paljusid klientide kaebusi saab kohapeal lahendada. Sellisena saate seda teavet kasutada kliendi kogemuse parandamiseks teie kaubamärgiga. Lihtne vabandus või parandus võib muuta negatiivse arvustuse positiivseks kogemuseks. 

Teise võimalusena saate tuvastada oma müügiprotsessis suuremaid probleeme ja kohandada klientide kogemusi. Sotsiaalmeedias saadud tagasiside võib olla kohati karm, kuid inimeste öeldut saate oma brändi paremaks muuta. 

3. Isiksuse või brändi identiteedi puudumine

brand

Üllatav on, et 50% inimestest  ütleb, et Facebook mõjutas nende ostuotsust. Platvorm toob inimesi kokku, kuid see on tegelikult tarbijate ja kaubamärkide sidumine, mis pitseerib tehingu. Kui olete oma sihtrühma juba tuvastanud, on aeg veenduda, et teie sisu ja sõnumside vastavad teie brändi identiteedile. 

Brändi omanikud ja turundajad soovivad, et tarbijad tajuksid nende äri kui abivalmis, energilise ja hoolivana. Kui soovite, et tarbijad näeksid teie kaubamärgi seda külge, peate seda näitama kõigil sotsiaalmeedia platvormidel. 

Oletame, et avaldate sisu, mis aitab inimestel õppida populaarse spordi reegleid ja teie eesmärk on müüa spordivarustust oma e-kaubanduse poel. Peate oma publikule näitama, et teil on energiline, sportlik hoiak või võite hüvasti jätta rohke lisamüügi ja müügivihjetega. 

Sotsiaalmeedia saidid aitavad teid tarbijatega ühendada, kuid just teie brändi isiksus toimib liimina, mis kõike koos hoiab. 

4. Unustad oma sisu mitmekesistada

mitmekesista

Levinud viga, mida paljud turundajad teevad, on see, et nad ei mitmekesista oma sisu. Sotsiaalmeedias on lugejatel palju võimalusi sisu üleslaadimiseks ja jälgijatega jagamiseks. Te ei soovi neist võimalustest ilma jääda, sest laadite iga päev üles põhimõtteliselt sama sisu. 

Alustuseks võiksite jagada palju oma kõige kasulikumaid blogipostitusi. Me juba teame, et blogimine võib teie ettevõtet aidata, eriti kui arvestada, et blogides tegutsevad ettevõtted näevad 126% kasvu . Kuid saate selle numbri viia järgmisele tasemele, jagades oma sisu kasutajatele sotsiaalmeedias. 

Lisaks tavalisele kirjutatud sisule kaaluge videote lisamist oma profiilile. Võite kas olemasoleva postituse uuesti kasutada või luua midagi täiesti uut. Mõned turundajad ja ettevõtete omanikud kasutavad Instagrami lugusid ja Facebook Live’i, kui nad soovivad oma publikuga reaalajas suhelda. Võite korraldada otseülekande, küsige minult mis tahes üritust, kus võtate fännidelt küsimusi. Lisaks saate luua pressiteateid, mis toovad lähikuudel esile uusi tooteid ja funktsioone. 

Samuti saate oma sotsiaalmeedia turundus strateegiasse rakendada erinevaid mänge – mõnele ettevõttele meeldib kingituste korraldamine, kus nad pakuvad võitjale oma toote tasuta versiooni. Järelikult külastab nende veebisaiti rohkem tarbijaid ja mõned saavad klientideks ka siis, kui nad võistlust ei võida. 

5. Tagasi teie juurde

social media 763731 1280

Sotsiaalmeedia turundus on väärtuslik tööriist, mis aitab teil oma äri kasvatada väljaspool kõige pöörasemaid unistusi. Samal ajal oleme kõik altid vigu tegema ja siin jamamine võib teile kalliks maksma minna. Teie kogemuse kõige olulisem äravõtmine peaks olema järgmine: alati on võimalus oma vigadest kasvada. 

Selle asemel, et näha kõike, mis valesti läheb, takistusena, peate leidma viisid, kuidas muuta probleem teie ettevõttele ja vaatajaskonnale kasulikuks lahenduseks. Ilma sihtrühma nõuetekohase uurimiseta ja oma brändi identiteedi tuvastamiseta ei jõua selleni. 

Kui olete nii kaugele jõudnud, võite hakata koguma klientide tagasisidet ning uurima sisemiselt oma tooteid ja turundus vigu. Selle asemel, et lasta oma vigadel ennast kahjustada, laske neil end määratleda, ehitades edukate teede teadmistega, mille te oma käest kätte saate. 

Usalda kodulehe tegemine spetsialistide hooleks.

E-poe tegemine ja kodulehe loomine võib olla keeruline kui Sa pole sellega varem kokku puutunud. Võta meiega julgesti ühendust ning me tagame, et sinu veebileht täidaks oma eesmärki.