Tooted

Selleks, et luua tulutoov e-pood peab esimese asjana otsustama mida sa müüma hakkad. Kindlasti tasuks teha väike turuuring selle kohta mis toodetest hetkel turul puudu on. Müü midagi, mida teised ei müü või müü tooteid parema hinnaga või loo mõni muu väärtus. Väärtuse loomise all pean silmas näiteks tasuta tarnet või püsikliendi soodustuse pakkumist.

Sihtgrupp

Mõtle selle peale kes on sinu poolt müüdavate toodete sihtkrupp – kas mehed või naised, vanad või noored? Lähtuvalt sihtgrupist saab paika panna e-poe disaini ning hiljem sihtida reklaamiga potensiaalseid kliente.

E-poe identiteet

Loodava e poe tarbeks võiks paika panna ka kindla värviskeemi, millest lähtudes saab hiljem luua e-poe ja reklaamiks vajamineva graafika. See tagab ühtluse ja inimesed hakkavad neid kombinatsioone sinu e poega seostama.

Kui soovid abi oma e-poe identiteedi loomisel, siis saame sulle siin abiks olla.

Tulutoov e-pood

Järgmine samm on e-poe loomine. On olemas erinevaid e-poe platvorme – millist valida? Kõik oleneb sinu vajadustest, milliseid lisafunktsionaalsusi sa vajad ja kas soovid tulevikus oma e-poodi edasi arendada. Meie isiklikult soovitame Woocommerce platvormi, sest kui sul tekib hiljem soov oma poele lisafunktsionaalsusi lisada (raamatupidamisprogrammiga sünkroniseerimine, erinevad maksemoodulid jne), siis  Woocommercega on see võimalik.

Siin on mõned näited meie poolt loodud e-poodidest: tehtud tööd

tulutoov e-pood

SEO

SEO tähendab otsingumootoritele optimeerimist. Kui e-pood on korrektselt optimeeritud, siis on väga tõenäoline, et kliendid leiavad selle otsingus kiiremini. E-poe loomine ja SEO peavad käima käsikäes. E-pood peab olema optimeeritud märksõnadele, mida potensiaalsed kliendid otsingumootorisse sisestavad.

Analüütika

E-poele saab lisada erinevaid analüütika tegemiseks mõeldud pistikprogramme. See annab võimaluse jälgida lehe külastavust – kes külastab ja mis on toode või kategooria on populaarne. Selle põhjal saab teha ka järeldusi ning kasutada saadud infot järgnevas reklaamikampaanias.

Reklaam

Reklaamimisviise on erinevaid ning parim lahendus sõltub kindlasti sihtgrupist. Näiteks nooremad kasutavad rohkem sotsiaalmeediat (Facebook, Instagram) kui vanemad.

Üks häid viise reklaamikampaania läbiviimisel on näiteks e-posti turundus ehk uudiskirjade saatmine. See eeldab aga seda, et sul on juba tekkinud kliendibaas ning kindlasti ei tohiks muutuda liiga tüütuks. Me oleme varasemalt oma blogis põgusalt e-posti turundusest ka juttu teinud – loe lähemalt.