Mis on WordPressi teemad ja pluginad?

WordPress on veebi-põhine tarkvara, kus saab märkimisväärselt palju oma kodulehe heaks väljanägemiseks teha. See on ka üks olulisimaid põhjuseid, miks soovitatakse seda oma veebipoe või blogi platvormi valikul. Inimene, kellel puudub igasugune kogemus veebilehe kodeerimises, saab wordpressis väga lihtsalt muuta lehtede korraldatust ja sätteid ning muidugi kõiki esteetilisi omadusi nagu font, värv, taust. Kaks lihtsat vahendit tegemaks seda kõike algajatele võimalikuks on pluginad (plugins) ja teemad (themes).

Teemad (themes)

WordPressi teemad on nagu riided, mis teevad WordPressi ilusaks. See väljendab kasutaja isiklikku stiili ning see kaasab vahvaid mugavusi ja erinevaid funktsioone. See tõesti ongi nii lihtne. Selleks, et minna asjas palju sügavamale, peaks rääkima asjadest mida algaja ei vaja. Kogenenumaks saades tahate kindlasti teada, kuidas täpselt teema(theme) töötab kodeerimise poole pealt. Võib-olla te tahate teada, kuidas oma teemat(themet) modifeerida nii, et see oleks originaalne ning leitav ainult teie veebilehelt, mitte et see oleks mingi off-the-rack, mida saavad kõik kasutada. Ma loodan, et analoogia sellest, et teema(theme) on nagu riideese, mis teeb WordPressi ilusaks, on arusaadav.

Erinevalt riietest on kõik WordPressi teemad(themed), mida sa soovid, täiesti tasuta. Seal on tuhandeid tasuta, professionaalselt kujundatud, täiesti valmis tehtud ja valmis kasutamiseks teemasid. Peamiseks puuduseks tasuta teemade puhul on see, et nad nõuavad mõningaid teadmisi WordPressi kodeerimises, et neid muuta ja teha selliseks, nagu ise soovid. Kuid on olemas ka alternatiiv. Lisatasu eest on võimalik soetada omale preemium teemad (premium themes). Aeg, mida on võimalik preemium teemasid kasutades säästa, on palju suurema väärtusega, kui nende reaalne maksumus. Preemium teemad pakuvad mitmeid eeliseid nagu lihtsam kohandamine, palju parem klienditugi, kasutajate foorum, täiendavad vahendid ja vidinad ning regulaarsed uuendused olemaks kursis uusimate WordPressi versioonidega.

Pluginad (plugins)

Plug-in on väike programm, või programmide kombinatsioon, mis on üsna tähtis WordPressi paigaldanul, kuna see suurendab mingil määral sinu veebilehe funktsionaalsust. Pluginad võimaldavad su blogile või veebilehele rohkem funktsioone. Pluginad on sujuvalt intrigeeritud WordPressiga, seega ei ole sellel midagi pistmist WordPressi koodiga. See on üks suur boonus, et nad ei mõjuta sinu algset WordPressi paigaldust. Nad on täiesti eraldi.

Valdav enamus pluginaid on tasuta ning seetõttu on oluline mõista, et nendega ei kaasne tehniline tugi. Valides pluginat, oleks mõistlik hinnata järgmist:

  • Kui kaua on möödas viimasest uuendusest
  • Kas plugin toetab sinu WordPressi versiooni
  • Kas plugina koduleht on endiselt olemas
  • Kas inimesed, kes on otsinud kliendituge, on saanud vastused
  • Üldine arvamus pluginast allalaadimise lehel

Tasuta allalaadimiseks on sõna otseses mõttes tuhandeid pluginaid, kuid on olemas ka preemium pluginad, mille eest tuleb maksta. Põhjuseid, miks võiks pluginate eest maksta, on mitmeid:

  • Kuigi seal on tuhandeid tasuta pluginaid, siis preemium pluginad pakuvad täiskohaga kliendituge ja arendajaid, kes töötavad turvalisuse säilitamise ning pluginate ühilduvusega WordPressi uusimas versioonis.
  • Enamik ajast töötavad tasuta pluginad nii omavahel kui ka WordPressiga ilusti, kuid võib juhtuda, et ühe plugina kood võib saada takistuseks teisele pluginale, põhjustades ühilduvusprobleeme. Seega makstud pluginaga on hea teada, et sul on kindel klienditugi, mis aitab teid, kui midagi viltu läheb.

Võite ilmselt küsida, et milliseid asju need pluginad teha oskavad. Ilmselt on olemas ka plugin, mis tutvustab kõiki teisi pluginaid. Käies läbi WordPressi pluginate kataloog, võib seal näha väga paljusid erinevaid pluginaid, mis mugavdavad ning muudavad sinu WordPressi Kodulehe veel paremaks.