E-posti turunduse head ja halvad küljed

Eposti turundusE-posti uudiskirjad on kasutusel olnud ajast, mil enamus inimesi sai ligipääsu internetile. Me elame maailmas, kus inimesed saavad enamus vajalikust informatsionist ja uudistest läbi veebisaitide, foorumite ja blogide. Siiski on siiani jäänud pidama ka uudiskirjade saatmine e-maili kaudu.

Järgnevalt uurimegi, mis on e-maili teel saadetud uudiskirjade plussid ja miinused ning kas säärane teguviis oleks oma äri edendamiseks mõistlik lahendus. Saame teada, kas firma reklaamimine läbi e-uudiskirjade 21. sajandil on pigem hea või halb vahend. Alustame aga positiivsete külgedega:

Kerge lugeda statistikat

Enamik tänapäeva e-uudiskirjade platforme nagu Constant Contact ja MailChimp annavad väga detailse statistika inimestest, kes teie saadetud kirjadest huvituvad. Seal on võimalik täpselt näha, kes avab e-kirja, kus kohas nad parasjagu asuvad (linn/riik jms) ning mis lingile nad klõpsasid. See on hindamatu teave, mis aitab teil aru saada, kas teie e-kirja sisu jõuab oma sihtrühmani. Informatsiooni analüüsides peaksite mõistma, keda edaspidi kaasata oma teistesse turundustegevustesse.

Suunab lugejad teie veebilehele

E-uudiskirjade saatmine on lihtne viis suunata lugejaskonna oma veebilehele või blogi lugema. Teil on võimalik e-kirjas kajastada oma uuest blogipostitusest, mis on suurepärane viis saamaks omale suuremat lugejaskonda. Selline teguviis aitab blogil või Facebooki lehel olla külaliste silmis aktiivne. Kuna te mainisite oma uues e-kirjas ka blogipostitust, siis suurema tõenäosusega jõuavad inimesed ka selle lugemiseni. Just sedamoodi on võimalik võita omale püsivaid külastajaid, kes käivad teie veebilehel igapäevaselt.

See on odav

Nimekirja inimestest, kellele e-uudiskirjad suunatud, on lihtne ülal pidada ja hooldada. See on palju lihtsam ja odavam, kui saata kirju traditsiooniliselt postkontori vahendusel. Kõik säärane maksab – printida postkaart ja kiri ning maksta postikulu. Kõik selleks, et edastada oma sõnum. Uurimuste tulemustega on kindlaks tehtud, et e-maili turundus on palju tulusam. Küsitluste läbiviimisel saab e-maili turundust kasutades palju rohkem tagasisidet, kui saata küsitlus kellegi isiklikku postkasti. E-uudiskirjad säästavad nii aega kui raha.

Näitab teie isikupärasust

E-uudiskirjade regulaarse saatmisega saate äri omanikuna välja näidata oma isikupärasust. Te saate soovi korral edastada kord nädalas või kuus uudiseid oma brändi kohta või jagada ka mõtteid, arvamusi ning miks mitte ka personaalseid lugusid. Niimoodi saavad inimesed haruldase võimaluse näha teie äri telgitaguseid ning mõista, et teie firma on rohkem kui lihtsalt äri. See omakorda aitab suurendada usaldust teie ja teie lugejaskonna vahel.

Uudiskirjad on kohandatavad

Te mitte ainult ei saa kontrollida, kuidas teie uudiskiri välja näeb, vaid saate seda ka kohandada nii, et see jõuab ainult teatud inimesteni. Kas siis demograafilisel moel või osakesele oma e-posti nimekirjas kuuluvatele isikutele. Näiteks inimesed, kes on huvitatud kuulma uutest reklaamidest, saavad omale spetsiaalsed sooduspakkumised. Ning inimesed, kes pole sellise asjaga liitunud jäävad antud juhul eraldi soodustusest ilma. Te saate valida ka näiteks vanusegrupi või asukoha järgi, kellele oma uudiskirja saadate. Sellisel juhul oleks muidugi hea, kui oleks olemas varajasem statistika, missugused inimesed teie veebilehte külastavad.

Igal heal asjal on ka oma halb külg. Ja nii on ka e-maili turunduses, mille negatiivsed küljed järgnevalt välja toome:

Liiga palju kirju e-posti teel

Inimeste postkastid on sõna otseses mõttes kõikide poolt ja kõikjal üle ujutatud. Võib juhtuda olukord, kui teie klient saab uudiskirju ka teistelt firmadelt, mis on tänapäeval täiesti tavaline juhus. Sellisel juhul võib teie saadetud e-kiri lihtsalt selles suures segamini postkastis kahe silma vahele jääda. Enamus tänapäeva firmasid kasutavad oma klientidega suhtlemiseks e-maili turundust. Sellisel viisil välja paista on väga raske, kuid täiesti võimalik.

Rämpsposti filtrid

Kui teie e-uudiskiri pole kaduma läinud sadade teiste e-kirjade keerises, siis arvatavasti saadetakse see saaja rämpsposti kausta. Eriti juhtub seda siis, kui kirjale, mille olete otsustanud saata, lisate sadu e-posti aadresse. Kuigi rämpsposti filtrid on tavakasutaja jaoks head asjad, siis e-maili turunduses on see väga negatiivseks aspektiks.

Liiga palju internetiturunduse vahendeid

Selleks, et olla asjakohane ja jõuda erinevate inimesteni, peab kasutama erinevaid platvorme. E-uudiskirjade kvaliteet võib aga kaotsi minna, kui turundada oma äri läbi mitme meediakanali või -saidi. Oletame, et olete juba alustanud oma äri turustamist läbi Facebooki, LinkedIn-i, Twitteri või kasutades selleks oma blogi. Nii paljude kontode haldamine võib viia selleni, et mõni teine turundusnipp selle all kannatab. E-kirjad on suurepärane võimalus juhtida külalisi oma veebilehele, kuid kui mitte teha seda korralikult, võite seeläbi kaotada inimeste lugemishuvi.

Liiga palju informatsiooni

Kuna on olemas palju erinevaid võimalusi, kuidas edastada informatsioon oma publikule, on oluline, et e-uudiskirjadel on kõrge kvaliteediga sisu. Väga lihtne on astuda üle piiri ja anda edasi liiga palju informatsiooni, mis teinekord osutub täiesti mõttetuks. Enamik inimesi käib oma postkastis olevad kirjad üle väga kiiresti, kogudes ainult vajalik info. Mitte igaüks ei ole selline, kes loeb iga e-kirja algusest lõpuni läbi. Kui teie uudiskiri on täis liigset informatsiooni, võtate te riski, et lugeja ei jõua tähtsa sisuni ning lihtsalt kustutab ebavajalikuks muutunud kirja. Proovige hoida oma e-uudiskirjad puhtad ja selged.

“Loobu tellimisest“ nupp

Olete selleks hetkeks saanud omale inimesed, kes on teie e-uudiskirjaga liitunud ning nad saavad igakuiseid pakkumisi. Üks pisike aps võib aga kõike muuta. Võib juhtuda olukord, kus teie e-uudiskiri ebaõnnestub ning see ei edasta piisavalt kvaliteetset sisu. See on hetk, kus inimesed võivad hakata vaatama teie saadetud e-maili kui rämpsposti ja tüütavat spämmi. Nüüd võib tekkida olukord, kus inimene, kes on varasemalt avaldanud soovi saada teie pakkumisi e-kirjadena, sellest üldse loobuda. Selleks ei pea ta tavaliselt tegema muud, kui vajutama ainult ühte nuppu.

Üldiselt on e-uudiskiri suurepärane vahend, mida saab kasutada oma firma internetiturunduse kampaaniateks. Neil on küll omad puudused ja piirangud, kuid enamasti ületab nende kasutegur negatiivseid aspekte.