Navigatsioon aitab otsingumootoritel mõista, millist sisu peab veebilehe haldaja oluliseks. Kuigi Google’i otsingutulemused esitatakse lehe tasemel, meeldib Google’ile ka aimata, milline roll on üksikutel lehtedel laiemas pildis.


Kuidas muuta navigatsiooni SEO sõbralikuks?

Enne navigatsiooni SEO sõbralikuks muutmist oleks kasulik optimeerida kodulehe sisulehed. Selle kohta saad lugeda lähemalt siit.

Alljärgnevalt toome ära kolm sammu, mida tuleks täita, et Sinu kodulehe navigatsioon oleks asjakohane nii otsingumootoritele kui ka kodulehe külastajatele.

navigatsiooni seo

Navigeerimisriba

a) Navigeerimisriba peaks olema lihtne kasutada ja see peaks aitama lehe külastajatel leida saidi kõiki asjakohaseid alasid.

b) Navigeerimislingid peaksid olema veebisaidi igal lehel ühtsed. Need peaksid olema samas asukohas, sama fondi, stiili ja pealkirjaga. See aitab kasutajatel neid lihtsamini leida.

c) Navigeerimislingid peaksid alati olema tekstipõhised, mitte nupud.

d) Väldi rippmenüüde üle kasutamist, sest see muudab otsingumootorite jaoks alamlehtede tuvastamise keeruliseks.

Siselinkimine

Siselinkimine on WordPressi kodulehe siseselt hüperlinkide lisamine, mis suunavad sama domeeni teisele lehele või sektsioonile. Siselingid ühendavad kodulehel sisu ja annavad Google’ile aimu veebisaidi ülesehitusest. Õige siselinkimise strateegia kasutamine aitab SEO-d parandada.

Siselinkimise eesmärgiks on fokuseerida ja suunata kasutajad sisulehtedele, mis sisaldavad nende jaoks kõige olulisemat info. Antud esiletõstetud sisulehed peaks olema hästi koostatud, kaasajastatud ja sisaldama SEO jaoks oluliseid võtmesõnu, et nendele linkimine täidaks oma eesmärki.

Kui oled kirjutanud kindla teema kohta erinevaid postitusi või alamlehti, peaksid need omavahel linkima. See aitab Google-l ja kasutajatel aru saada, millised kodulehe sektsioonid on omavahel seotud. Saad seda teha, lisades hüperlingi konteksti sees olevatele vastavaid märksõnu sisaldavatele lausetele või väljenditele. Samuti on kasulik lisada sarnaseid linke postituse või lehe lõppu näiteks üleskutsete näol.

Kui kodulehel on hierarhilisi lehti, on mõistlik paremaks organiseerimiseks ja sisu haldamiseks linkida pealehed tema alamlehtedega ja vastupidi. Ära unusta ka sama taseme lehti omavahel linkida.

Breadcrumb-id

Breadcrumb-id on sekundaarne navigeerimissüsteem, mis näitab kasutaja asukohta saidil või veebirakenduses. See on SEO-sõbralik element, sest see aitab kasutajatel lihtsamini saidil navigeerida ja julgustab neid saidil pikemat aega veetma, mis vähendab põrkemäära ehk bounce rate’i.

Soovid SEO sõbralikku kodulehte?

Kui soovid, et Sinu koduleht kõnetaks potentsiaalseid kliente ja oleks otsingumootoritele optimeeritud, siis võta meiega julgesti ühendust ning me tagame, et sinu veebileht täidaks oma eesmärki.