Kodulehe optimeerimine ehk SEO on tähtis, kui sinu eesmärk oma ettevõttena kasvada ja veebilehe positisiooni otsingutulemustes parandada. Selles artiklis on ära toodud põhilised sisulehtede elemendid, millele tuleks tähelepanu pöörata, et sinu koduleht oleks lihtsamini otsingumootoritest leitav.

Kui soovid teada, mille alusel valida kodulehele märksõnu, uuri lisa siit.

seo

Lehe pealkirjad (page titles)

Lehe pealkirjad on tähtsad, kuna need annavad teavet sisu kohta juba enne kui kasutaja lehel klikkib. Samal põhjusel on need olulised otsingumootorite jaoks, need on selleks, et määrata otsingupäringu tulemusel veebisaidi asjakohasust.

Õigete märksõnadega optimeerimisel võivad pealkirjad sinu SEO jaoks imet teha. Pange pealkirja sisuga seotud märksõnad, kuid ärge pingutage sellega üle. Vältida tasuks saidisisest pealkirjade kordumist ja ebamäärasust.

Pealkirjad

Pealkirja pikkus ise peaks olema 50–60 tähemärki. Google pole spetsiaalseid ettekirjutusi pikkusele teinud, kuid juhul kui see on pikem kui 60 tähemärki, on oht, et kogu pealkirja ei kuvata.

Samuti tuleks hoiduda suurtähtede üle kasutamisest, kuna need kulutavad rohkem tähemärki kui väiketähed. Kui soovite veenuda, et sinu lehe pealkiri näeks peale avaldamist hea välja, saate WordPressi kasutajana Yoast SEO pistikprogrammi abil oma pealkirja optimeerida ja veenduda, et see pole liiga pikk.

URL (slug)

Kohe postituse või lehe pealkirja all kuvatakse otsingutulemustes URL-i. Seega on oluline, et ka see sisaldaks märksõna, millele ülejäänud leht on optimiseeritud. URL ise peaks olema sisestatud väiketähtedega, ei tohiks sisaldada erimärke ja selles leiduvad sõnad peaksid olema omavahel eraldatud sidekriipsu abil.

Ideaalis peaks URL andma edasi lehe pealkirjas toodut, kuid ei tohiks olla selle otsene koopia. Näiteks kui postituse pealkiri on ’Kodulehe optimeerimine: miks on metakrijeldus oluline’ siis võib URL olla kujul ’seo-miks-on-meta-kirjeldus-oluline’. WordPressis saad kasutajana Yoast SEO pistikprogrammi abil kontrollida, millisel kujul lehe URL-i kuvatakse.

Meta kirjeldused (meta descriptions)

Meta kirjeldus on otsingumootori tulemustes kuvatav kuni 160-tähemärgiline veebilehe kirjeldus, mis asub otsingutulemuses pealkiri all. Meta kirjeldusel võib olla märkimisväärne mõju sinu otsingumootori optimeerimisele.

Kaasava märksõna sisaldava metakirjelduse abil on võimalik suurendada orgaaniliste otsingutulemuste klikkimise määra. See tähendab, et rohkem inimesi, kes näevad sinu lehte otsingutulemustes, klikivad ja jõuavad sinu saidile. See tähendab sinu jaoks rohkem liiklust, isegi kui sinu asetus jääb samaks! WordPressi kasutana saad meta kirjeldust kohandada Yoast SEO abil.

Metakirjeldused

Pildid

Kindlasti ei tohiks tähelepanuta jätta pilte, sest ka need mängivad olulist rolli kodulehe optimiseerimisel otsingumootoritele:

  • Failinimi– Pildi failinimi peaks sisaldama pildiga seonduvaid märksõnu ja märksõnu, millelele optimeeritakse konkreetne leht. Näiteks sülearvuti tootelehe pildi failinimi peaks olema sülearvuti.jpg. Soovitatav on korduvate toodete failinimesse lisada ka toodet iseloomustavaid märksõnasid, mitte optimeerida kõik pildid sülearvuti.jpg vaid ka näiteks lenovo-sülearvuti.jpg, dell-sülearvuti.jpg, msi-sülearvuti jne. Maksimaalne märksõnade kasutus peaks jääma 3-5 sõna piiresse.
  • Alt-tekst – On kuni 125 tähemärgi pikkune tekst, mis kirjeldab pilti ja näidatakse kasutajale juhul, kui pildi kuvamine ebaõnnestub või kui kasutaja sirvib veebilehe sisu erkaanilugeja abil. Google otsingumootori programm ehk web crawler kasutab seda, et aru saada lehel kuvatavast sisust. Alt-teksti optimeerimisel peaks kasutama juba failinimes välja valitud märksõnu.

Piltidele märksõna fraaside lisamisel tuleks jälgida, et see seostuks pildiga või kirjeldaks mingil kujul seda. Samuti tuleks vältida märksõna kasutamist iga pildi kirjelduses.

Põhisisu

Lehe või postituse põhisisu annab mitte ainult kasutajale, vaid ka otsingumootorile teada, millise lehega on tegemist ja mis on antud lehe põhieesmärgid. Sisupeaks sisaldama valitud märksõna fraasi, selle variatsioone, samuti sünonüüme ja antonüüme. Kindlasti tuleks hoiduda selle liigsest kordamisest ja igas lauses kasutamisest, sest annab Google’le vastupidise signaali.

Põhisisu sees saate lisada märksõnu mitmesse kohta:

  • Pealkirjad ja alampealkirjad – H1 ehk põhipealkiri peaks ilmuma korra ja asestsema sissejuhatuses. Alampealkirjad H2-H6 on Google jaoks sarnase väärtusega ja nende kasutamine mitte ainult ei aita lehte paremini otsingumootori jaoks optimeerida vaid ka loetavust parandada.
  • Vormindatud tekst – Google pöörab suuremat tähelepanu loetelude ja rasvastele tekstile. Nii et kui kontekst seda lubab, on kasulik märksõnu vastavalt vormindada.
  • Lingid – märksõna fraas sisaldumine sise-või väljaminevas lingis mõjub samuti SEO-le postitiivselt.

Soovid otsingumootoritele optimeeritud kodulehte?

Kui soovid, et Sinu kõnetaks potentsiaalseid kliente ja oleks SEO sõbralik, siis võta meiega julgesti ühendust ning me tagame, et sinu veebileht täidaks oma eesmärki.

Soovin otsingumootoritele optimeeritud kodulehte