SEO märksõnad on sõnad või fraasid, mis võimaldavad inimestel sinu kodulehte otsingumootorite kaudu leida. Asjakohaste märksõnade kasutamine aitab sind otsingutulemustes eespool olla. Selle tõttu on märksõnade otsing ja analüüsimine on olulised tegevused kodulehe otsingumootoritele optimeerimisel.

marksonad

Sõnasta oma eesmärgid

Eesmärkide seadmine annab sulle märksõnade otsimisel suuna ja lihtsustab nende analüüsimist, et saaksid langetada õiged valikud. Sageli tuleb märksõnade otsimisel ette, et leiad märksõnad, mis võivad pealtnäha aidata sind otsingumootorites eespool olla, kuid need pole märksõnad, mis lähendavad sind sihtrühmaga.

Mõned küsimused, mida küsida endalt märksõnade otsingute tegemisel:

• Kes on sinu tegelik sihtrühm?

• Millist väärtust soovin sellele sihtrühmale pakkuda?

• Millised on antud sihtrühma peamised vajadused või soovid antud kontekstis?

• Mis on asjad, mida sihtrühmal on kindlasti vaja teada enne otsuse langetamist (nt enne e-poest ostmist)?

Nendele küsimustele vastuste teadmine aitab keskenduda märksõnadele, mis sinu ettevõttele ja sihtrühmale tegelikult korda lähevad.

Määra võtmesõnad

Võtmesõnade määramine on märksõnade analüüsimise alus. Kui sul on juba toode või ettevõte, mida soovid veebis reklaamida, on algsete võtmesõnade leidmine lihtsam.

Näiteks kui müüd arvuteid ja selle osi, võivad võtmesõnad olla järgmised:

• arvuti

• sülearvuti

• PC

• IT tehnika

Võta eeskuju konkurentidest

Antud võtmesõnasid silmas pidades, otsi oma müüdavaid tooteid või teenuseid ning vaata, millised kodulehed jõuavad järjepidevalt esimeste otsingutulemuse hulka. Siit edasi saad antud saidid ükshaaval tasuta SEO-tööriista nagu Ubersuggest’i või tasulised lahendused nagu Ahrefs’i või SEMRush’i kasutades läbi analüüsida, et näha millised on nende poolt valitud märksõnad on kõige populaarsemad kasutajate hulgas.

Seda lähenemisviisi kasutades saad hulga kasulikke märksõnaideid, mille hulgast saad valida enda ja sinu valitud sihtrühma jaoks kõige asjakohasemad vastsed.

Analüüsi väljavalitud märksõnu

Et teada saada, kui suurt väärtust lisaksid märksõnade otsingu tulemusena väljavalitud märksõnad sinu kodulehele ning näha nende igakuist otsingumahtu, võid kasutada neid SEO-tööriistu:

Moz Keyword Explorer

Google Keyword Planner

Google Trends

Usalda kodulehe tegemine spetsialistide hooleks

Kodulehe loomine ja SEO seadistamine võib olla keeruline kui Sa pole sellega varem kokku puutunud. Võta meiega julgesti ühendust ning me tagame, et sinu veebileht täidaks oma eesmärki.

Soovin professionaalset kodulehe lahendust