WordPress on veebi-põhine tarkvara kodulehe tegemiseks või blogi ehitamiseks ja haldamiseks. Selle esialgne idee oli pakkuda inimestele võimalust valmistada lihtsat ja kenat blogi. Kuna WordPress pakkus paljudele huvi ja sai üsna populaarseks, on sellest välja kasvanud üks maailma edukamaid sisuhaldussüsteeme kodulehtede valmistamiseks.

Wordpress

1. Lihtne kasutada

WordPressi kasutades saab luua endale kergelt mistahes veebisaidi: personaalse blogi või kodulehe, fotoblogi, ettevõtte kodulehe, portfoolio, ajakirja, interneti kogukonna, e-poe ja palju muud. Lihtsaks teeb asja veel see, et peale WordPressi paigaldust serverisse, saad valida paljude valmis kujunduste vahel ning lisada pluginaid.
Pluginad on WordPressi lisad, mis lisavad lehele omapära ja funktsionaalsust. WordPressi kodulehe tegemine ei eelda mingit oskust HTML, CSS-i ega PHP-ga. Samuti ei pea teadma ka MYSQL-i. Lihtne- vali teema, paigalda pluginad, lisa oma lehele sisu ning kõik vajalik ongi olemas!

2. Paigaldamine on lihtne

WordPressi kodulehel on olemas lihtne juhend, mille järgi WordPress endale serverisse paigaldada. Paljud veebimajutuse pakkujad võimaldavad WordPressi väga lihtsal viisil viisardi abil serverisse paigaldada.

3. Lai valik tasuta kujundusi

WordPressis on võimalus valida rohkem, kui 2300 ilusa kujunduse vahel, et muuta oma blogi või koduleht isikupärasemaks ja paremaks. Teemad on väga mitmekesised ja erinevad- vastavalt eesmärgile ja maitsele. Lisaks sellele, et neid kujundusi on arvutiekraanilt ilus vaadata, on see paljude kujunduste puhul võimalik ka nutitelefonide puhul.

4. Statistika ja otsimootorisõbralikkus

WordPressi on väga kerge siduda Google Analytics statistika tööriistaga, et saada ülevaade sellest, milliste märksõnadega veebilehele jõutakse, millistest riikidest on külastajad, milliseid lehti külastatakse ning palju muud. WordPress on vägagi otsimootorisõralik, mis tähendab seda, et Google ja paljud muud otsimootorid leiavad selle kergelt üles.

5. Ülevaatlik ja kiire haldamine

Kasutajakeskkonda sisenedes saad kiire ja lihtsa ülevaate sellest, kui palju on veebilehte vaadatud, kes on postitusi kommenteerinud, kes on uusi postitusi lisanud ning kas saadaval on mõni uuendus, mida kergelt ja kiirelt paigaldada saad.

6. See on täiesti tasuta!

Lisaks sellele, et WordPressi on väga lihtne ja mugav kasutada, on võimalus inimestel oma kodulehte või blogi valmistada täiesti tasuta, olles üks suur eelis, miks WordPress on maailmas nii populaarseks saanud.

7. Uuendatakse pidevalt

Kasutades WordPressi pole võimalik ajast maha jääda. Kuna WordPress on tänapäevane koduleht, uuendatakse selle platvormi pidevalt, et muuta see koht rohkem kasutajasõbralikumaks, mugavaks ja lihtsaks.

8. Palju arendajaid

Erilahenduste korral on alati võimalus pöörduda WordPressi partnerite poole, kes aitavad vajadusel nii kujunduse, ülesseadmise, turunduse kui koodikirjutamise osas. Kõigele leitakse vastused ja lahendused.

9. Rohkem valikuid

WordPressis on lai valik teemasid, mida oma kodulehel või blogis rakendada. Lisaks suurele hulgale tasuta teemadele, on võimalik erinevaid kujundusi ka osta, mis annab sinu kodulehele uue ilme.

WordPress on mugav oma valikute poolest, sest sinna on kerge üle tulla. Sa saad tähtsaid asju tuua WordPressi üle mõnelt teiselt lehelt (nt. Tumbrl või Blogger) ning võid kindel olla, et midagi ei lähe kaduma.

10. Rahulolev ja suur kasutajaskond

Iga neljas veebileht kasutab WordPressi. WordPress on väga paindlik platvorm, mille taga seisab aktiivne kasutajaskond- umbkaudu 60 miljonit kasutajat.

Kokkuvõttes on tegemist mugava, lihtsa ning populaarse keskkonnaga, kes kusiganes saab alustada millegi uue ja huvitavaga. Abikäsi on ümber palju, hallata on lehte lihtne ning seda kõike täiesti tasuta.