Sotsiaalmeedia on imbunud meie igapäeva elu igas nurgas. Sellest on saanud meie igapäevase rutiini oluline osa, mis mõjutab iga meie tehtud otsust.
Olgu see mis tahes toote kohta tagasiside andmine / küsimine või veebis arvustuste kirjutamine, sotsiaalmeedia mõjutab kõiki tsoone. See näitab sotsiaalse meedia jõudu! Ja kui sul on võimalus oma äri otse sotsiaalmeedias levitada, suureneb sinu edu võimalus mitmekordselt. Oluline on aga mõõta oma interneti turundus tegevuse efektiivsust.
Selles artiklis selgitame välja sotsiaalmeedia mõõdikud, millel on tõeline tähtsus ja miks neid jälgida.
1. Bränditeadlikkus
Bränditeadlikkus on tähelepanu, mida teie bränd saab kindlas ajavahemikus, mis annab statistiliselt asjakohaseid andmeid kogu sotsiaalmeedias.
Tähelepanu saab väljendada mitmesuguste sotsiaalmeedia mõõdikute kaudu, sealhulgas @ mainimised, jagamised, lingid ja muljed. Aruandeperioodid on samuti muutuvad, tavaliselt kestavad nad nädala, kuu või veerandi.
2. Publiku kasvumäär
Vaatajaskonna kasvumäär mõõdab teie brändi jälgimise suurenemise kiirust sotsiaalmeedias. See on see, kui kiiresti te järgijaid kogute.
Kuna kogu maailmas kasvab juurdepääs internetile, suureneb ka kaubamärkide sotsiaalmeedia jälgimine.
Kuid küsimus, mida peaksite esitama, ei ole : “Kui palju uusi neto järgijaid me eelmisel kuul saime?” Selle asemel küsige: “Kui kiiresti võitsime eelmise kuu uued neto jälgijad – ja kas see oli kiirem kui meie võistlus?”
3. Postituse ulatus
Post Reach tähistab seda, kui palju inimesi on postitust pärast selle avaldamist näinud.
Seda mõõdikut on lihtne leida ja veelgi lihtsam mõista. Kõige tähtsam on see, et seda saab kasutada, kuna seda mõjutab teie postituse ajastus (st millal on teie vaatajaskond võrgus?) Ja sisu (st mida teie vaatajaskond väärtuslikuks peab?).
4. Potentsiaalne ulatus
Potentsiaalne ulatus mõõdab nende inimeste arvu, kes võiksid aruandeperioodil reaalselt postitust näha.
Teisisõnu, kui üks teie jälgijatest jagaks teie postitust oma kanalis, arvestaks umbes 2–5% tema jälgijatest postituse potentsiaalset katvust.
Selle mõõdiku mõistmine on oluline, kuna sotsiaalmeedias turundades peaksite alati vaeva nägema, et kasvatada oma ettevõtet. Oma potentsiaalse ulatuse teadmine võimaldab teil oma edusamme hinnata.
5. Aplausimäär
Aplausimäär on postituse saanud heakskiitmis toimingute arv (nt meeldimised, lemmikud) teie jälgijate koguarvu suhtes.
Kui jälgijale mõni teie postitus meeldib, tunnistab ta, et see on tema jaoks väärtuslik. Teadmine, kui suur osa teie vaatajaskonnast leiab väärtust postitustes, võivad teie sisu edasiliikumiseks teada anda ja peakski seda tegema.
6.Konversioonimäär
Konversioonimäär on külastajate arv, kes pärast postituse lingil klõpsamist võtavad lehel meetmeid (nt tellivad teie uudiskirja, laadivad alla väravasisulise sisu, registreerivad end veebiseminarile) selle lehe külastajate koguarvu suhtes.
Kõrge konversioonimäär tähendab, et teie sisu on sihtgrupile väärtuslik ja veenev. Sotsiaalmeedia seisukohalt on see märk sellest, et teie postitus oli pakkumise jaoks asjakohane. Teisisõnu, see täitis oma lubaduse.
7. Klikkimise määr (CTR)
Klikkimise määr ehk CTR on see, kui sageli inimesed teie postituses toimingule kutsuvale lingile klikivad.
Seda ei tohi segi ajada muude kaasamistoimingutega (nt jagamised, meeldimised, kommentaarid), kuid teie CTR on spetsiaalselt seotud lingiga, mis viib vaatajaskonna lisasisule.
CTR-i jälgimine sageli ja täpselt annab teile hindamatu ülevaate sellest, kui veenev on teie pakkumine sihtrühmale.
8. Kliendi iseloomustused
Kliendi iseloomustused on mis tahes brändiga seotud kliendi ülevaated, hinnangud, kommentaarid, kinnitused või intervjuud.
Lõppkokkuvõttes on suurepärased iseloomustused klientide rõõm. Kui teie kaubamärk rõõmustab inimesi, jagavad nad tõenäolisemalt oma häid kogemusi teistega.
Kasu on selge: järjepidev siiraste iseloomustuste voog sotsiaalmeedias kogub usaldust ja usaldusväärsust, suurendades samal ajal teie brändi kohalolekut.
9. Kliendi rahulolu (CSat) skoor
Kliendirahulolu ehk CSAT on mõõdik, mis mõõdab inimeste rahulolu teie toote või teenusega.
Tavaliselt on CSAT-skoor ühe sirgjoonelise küsimuse tulemus: kuidas kirjeldaksite oma üldist rahulolu selle tootega?
Seejärel palutakse klientidel hinnata oma rahulolu lineaarsel skaalal, kas arvuliselt (nt üks kuni 10) või sentimentaalselt (nt Kehv, Õiglane, Hea, Suurepärane, Suurepärane).
CSAT-st on saanud peaaegu kõikjal levinud viis mõista, kuidas kliendid teie brändi suhtuvad, peamiselt seetõttu, et see on selge, ülevaatlik ja hõlpsasti hallatav, eriti sotsiaalmeedias.
Kui sa ei ole veel kindel, kuidas või miks peaksid oma ettevõtet internetis turundama, saad sellest lugeda lähemalt siit.
Usalda kodulehe ja e-poe tegemine spetsialistide hooleks.
E-poe tegemine ja kodulehe loomine võib olla keeruline kui Sa pole sellega varem kokku puutunud. Võta meiega julgesti ühendust ning me tagame, et sinu veebileht täidaks oma eesmärki.