Veebi tulevik on vaieldamatult mitmekeelne. Õnneks muudavad WordPressi mitmekeelsuse lahendused nagu WPML selle haldamise lihtsamaks ja kiiremaks kui kunagi varem.
WordPressi mitmekeelse saidi loomisel pead silmas pidama, et sisu pakkumine teistes keeltes tähendab midagi enamat kui lihtsalt sõna-sõnalt tõlkimist. On oluline, et see oleks kultuuriliselt sobiv, arvestaks veebilehe kujunduse (ja selle järjepidevusega) ning oleks organiseeritud.
Vali sobiv keelehaldamise viis
Oma kodulehele kõige paremini sobiva lahenduse valimisel pead arvestama mitmete asjaoludega, sealhulgas sellega, kui palju oled nõus maksma, kas vajad automaatseid või professionaalseid tõlkeid, ning tõlgitud sisu kvaliteedi ja selguse olulisust.
Funktsioonid, mida peaksid WordPressi mitmekeelsete saitide kvaliteedilahenduses jälgima, on järgmised:
- Toetus vajalikele keeltele – ja tulevikus vajaminevatele keeltele
- Sujuv integreerimine kodulehega ja võimalus automaatselt tuvastada ja tõlkida kirjutatud sisu.
- Automaatsed tõlked ja inimtõlked
- Võimalus tõlkeid käsitsi redigeerida
- Intuitiivsed ja kohandatavad suvandid keelevahetusvalikute kuvamiseks kasutajatele
- Kasutajatugi
- SEO tugi
Paku lihtsaid keelevahetusvalikuid
Veendu, et paigutad keele vahetamise valikud silmapaistvasse kohta. Kasutajad, kes on sisu tõlkimisega harjunud, otsivad keele vahetamise suvandeid tavaliselt lehe ülaosast. Samuti pöörake tähelepanu, sellele, et keele vahetamise valikud oleksid selged. Parim on viidata keelele tema emakeeles. Näiteks kasutades „saksa” asemel „Deutsch” ja „soome” asemel „Soumi”.
Keele tähistamiseks kasutatakse sageli lippe, kuid sel juhul tasub meeles pidada mõningaid kitsaskohti:
- Lipud tähistavad riike, mitte keeli.
- Riigil võib olla rohkem kui üks ametlik keel.
- Külastajad ei pruugi lippu ära tunda (ikooni suuruse tõttu) või võivad sarnased lipud segi ajada.
Mõtle SEO strateegiale
Tõlgitud sisu korral ilmub sinu WordPressi koduleht palju tõenäolisemalt otsingutulemitesse, mis aitab nähtavust suurendada. Kuid selle saavutamiseks on oluline, et kaaluksite hoolikalt oma mitmekeelse SEO strateegiat.
WordPressi mitmekeelsete saitide üks peamisi probleeme on dubleeritud sisu ja selle mõju SEO-le. Selle vältimiseks tuleks kasutada Google poolt määratud lingi ülesehitustest:
- Riigipõhine domeen, nt. www.example.de
- Alamdomeen, nt. de.example.com
- Alamkataloog, nt. example.com/de/
Samuti peab meeles pidama, et märksõnad pole universaalsed ja erinevaid piirkonniti. Selle tõttu ei saa lihtsalt olemasolevaid märksõnu tõlkida ja loota parimat. See loob lünki, mida konkurendid saavad ära kasutada.