Mida sisaldab SEO leheväline optimeerimine?

Leheväline optimeerimine hõlmab tegevusi, mida tehakse kodulehest väljaspool, et suurendada lehe paremusjärjestust otsingumootorites. Sinna alla kuuluvad näiteks tagasilinkide loomine ja sotsiaalmeedia sisu sidumine oma kodulehega.


Leheväline optimeerimise tähtsus

Leheväline SEO on väärtuslik, sest see annab otsingumootorile teada, et sinu koduleht on veebis teistele oluline. Iga link teisest allikast toimib kinnitusena, et sinu koduleht on kvaliteetne. Uuringud näitavad, et saidivälised SEO-ga seotud tegevused kannavad tõenäoliselt üle 50% järjestusteguri kaalust. Teisisõnu, selleks et otsingutulemustes kõrgemale tõusta, ei tohi jätta lehevälise SEO optimeerimist tagaplaanile.

off site optimizing

Tegevused lehevälise SEO parandamiseks

Nüüd, kui oleme kindlaks teinud, kui oluline on leheväline SEO kodulehe jaoks, saame süveneda lehevälise SEO parandamise viisidesse:

  • Linkide ehitamine – Lehevälise SEO kõige populaarsem tegevus on tagasilinkimine, mille eesmärk on luua orgaanilisi linke sinu kodulehele. Kui teised veebilehed ja veebikeskkonnad viitavad sinu kodulehele, siis see mitte ainult ei kasvata külastusi, vaid suurendab ka sinu kui ettevõte mainet nende hulgas. Viitav koduleht peaks olema usaldusväärne, sarnasel alal tegutsev või sarnast teemat käsitlev. Kuna lingid on ka lihtsaim viis saidi asjakohasuse, maine ja usalduse mõõtmiseks, arvestab Google neid linke otsingutulemuse tegurite hulka, mis mõjutavad lehe positsiooni. Meeles tuleks aga pidada, et samalt domeenilt tulevad tagasilinkimised kaotavad oma tugevuse peale esimest viidet. Seetõttu on soovituslik tagasilinkimisel alati keskenduda mitmele veebilehele.
  • Kvaliteetse sisu loomine – Artiklite, infograafikute, videote või mõne muu sisuloomeväljundiga regulaarne tegelemine on suurepärane vahend nii otsingutulemustes klikkide kui ka orgaaniliste linkide saamiseks.
  • Sotsiaalmeedia kasutamine – Üks parimatest tavadest oma sisu reklaamimiseks sotsiaalmeedias ja liikluse suurendamiseks on linkimisvõimaluste loomine. Sotsiaalmeedia kasutamine strateegiliste partnerite leidmiseks on hea viis SEO paremusjärjestuse tõstmiseks. Lihtsalt pöördu teiste veebisaitide omanike ja blogijate poole, et nad lingiksid sinu loodud sisu või selle osa nende sotsiaalmeedia postitustele või profiilidele. Samuti postita enda ettevõtte sotsiaalmeediakanalitesse järjepidevalt asjakohast sisu, nagu näiteks artikleid ja tehtud töid, et saada uusi jälgijaid ning hoida juba olemasolevate huvi üleval.

Lehevälise SEO strateegia hindamine

Lehevälise SEO strateegia täiendamisel ära piirdu lihtsalt linkide loomisega, vaid püüa aru saada, miks sa neid lood. Optimeerimise eesmärk ei ole ainult külastatavuse suurendamine, vaid see, et jõuad lõpuks inimesteni, keda sinu teenused ja tooted võiksid aidata.

Veendumaks, et sinu lehevälise optimeerimise strateegia toimib plaanitult, kontrolli regulaarselt oma tagasilinke. SEO-tööriistade nagu Ubersuggesti või tasulisi lahendusi nagu Ahrefi või SEMRush’i saad analüüsida enda ja konkurentide tagasilinkide profiile.

Usalda kodulehe tegemine spetsialistide hooleks

Kodulehe loomine ja SEO seadistamine võib olla keeruline kui Sa pole sellega varem kokku puutunud. Võta meiega julgesti ühendust ning me tagame, et sinu veebileht täidaks oma eesmärki.

Soovin professionaalset kodulehe lahendust