Kas teadsid, et optimeerimata piltide üles laadimine WordPressi kodulehele mõjutab märkimisväärselt Sinu laadimiskiiruseid? Kui Sinu kodulehe laadimiseks kulub rohkem kui 3 sekundit, võivad kasutajad suurema tõenäosusega eemale klikkida, mis vähendab konversioone ja lehe efektiivsust. Piltide optimeerimine ei aita ainult muuta kodulehte kiiremaks, vaid parandab ka SEO-d ja kasutajakogemust.

piltide optimeerimine

Mida kujutab endast piltide optimiseerimine?

Kuigi protsess kõlab keerukalt, on seda üsna lihtne teostada, kasutades selleks mõeldud vastavaid tööriistu, näiteks paigaldades plugina, mis võib piltide mahtu kuni 80% võrra vähendada ilma pildikvaliteeti kaotamata.

optimiseeritud vs optmiseerimata

Kõrval on näide optimeeritud ja optimeerimata pildist. Esimene pilt on originaalsuuruses, teine aga optimeeritud failimahult 75% väiksemaks.

Alljärgnevalt toome kolm pluginat, mida saad kasutada, et kodulehel pilte automaatselt optimeerida:

imagify plugin

Imagify aitab ühe klikkiga automaatselt optimeerida pildifaile ja teisendada neid vajadusel WebP failiformaati. Pärast plugina paigaldamist saad lihtsalt optimeerida kõik WordPressi andmebaasi üleslaetud pildid, sealhulgas ka pisipildid. Plugina tasuta versioon võimaldab töödelda kuni 200 pilti kuus.

image recycle

Image Recycle pakub lisaks levinud pildifaili formaatidele ka üles laetud PDF-de optimeerimise võimalust. Plugina tasuta 15-päevane versioon võimaldab kuni 100 mb ulatuses pilte optimeerida, tasuline versiooni aastane litsents koos märgatavalt suuremate mahtudega algab 8 eurost.

ewww image optimizer

EWWW Image Optimizer optimeerib sinu pildid automaatselt juba kodulehele üles laadides. Kuigi sellel pluginal pole Imagify ja ImageRecycle täiendatud funktsioone, on see tasuta tööriist sellele vaatamata hea vahend väikeettevõtetele oma kodulehe optimeerimiseks.

Usalda kodulehe tegemine spetsialistide hooleks

Kodulehe loomine ja piltide optimeermine võib olla keeruline kui Sa pole sellega varem kokku puutunud. Võta meiega julgesti ühendust ning me tagame, et sinu veebileht täidaks oma eesmärki.

Soovin professionaalset kodulehe lahendust