Kujuta ette, et kasutaja külastab sinu veebisaiti ja tal sellel navigeerimisel keeruline. Mitte kasutatud brauseri või rakendatud koodi tõttu, vaid nende erivajadusest tingitud piirangute tõttu. Kodulehe juurdepääsetavus viitab veebisaitide ja sisu loomise praktikale, mis pakub kõigile kasutajatele sujuvat kogemust.

Seetõttu kirjeldame lihtsamaid viise, mis aitavad muuta sinu WordPressi kodulehe ligipääsetavamaks, et erivajadusega kasutajad saaksid sinu saidil hõlpsamini navigeerida.

kodulehe juurdepaasetavus

Pöörake tähelepanu veebisaidi värvikombinatsioonidele

Veebisaidi värvide valimisel ole värvisuhete ja kontrasti suhtes hoolikas. Peaksid kasutama suure kontrastsusega värvivalikuid, näiteks must ja valge, mis hõlbustab kasutajatel veebisaidi sisu nägemist ja lugemist. Ideaalis kasuta tumedat teksti heledal taustal, kuna see on kõigile kasutajatele loetav ilma täielikke nägemispiiranguteta. Samuti veendu, et minimeerid helehallide ja heledate tekstide kasutamist heleda taustaga.

Lisaks kontrastsete värvilahenduste kasutuse võtmisele on oluline vältida ka mitte harmoneeruvate värvilahenduste kasutamist. See, et kontrast pole kohutav, ei tähenda, et kõik värvid sobivad hästi kokku.

Kasutajasõbralikud lingid

Kuigi saidil olevad lingid valitakse sageli brändingu eesmärgil, peab meeles pidama, et need oleksid ka erivajadusetega kasutajatele kättesaadavad. Siin on loetelu mõnedest asjadest, mida peaksid linkide loomisel meeles pidama:

• Väldi linkides sõna „link” kasutamist, sest ekraanilugeja ütleb kasutajale, milleni link viib

• Ära tee lingi tekste läbiva suurtähega, sest see tekitab segadust ekraanilugejas, mis võib mõnikord lugeda suurtähtedega teksti täht-tähelt

• Väldi URL-ide kasutamist lingi tekstis, sest ekraanilugeja loeb seda täht-tähelt, mistõttu kasutajal on seda raske jälgida

• Väldi tervete sisublokkide linkimist

• Lisa lingitud tekst alla joon, muuda fonti rasvasemaks või kasuta kontrastset värvi

Alt-siltide lisamine piltidele

Alt-teksti lisamine oma saidi piltidele ei ole hea SEO jaoks. See aitab kaasa ka saidi juurdepääsetavuse parandamisele, sest piltidele lisatud alt-tekst aitab erivajadusega kasutajal ekraanilugejat kasutades pilte “lugeda”.

Kontaktvormi väljad

Oma veebisaidile kontaktvormide loomisel võib olla ahvatlev visuaalse esteetika huvides panna sildid väljade sisse. Kahjuks mõned ekraanilugejad ei pääse sellele tekstile ligi, kui see asub välja sees ja see tõttu, peaks antud sisu asuma väljade kohal või kõrval. Kui soov on kujundus hoida, siis alternatiivina võib kasutada ka aria-label atribuuti.

Pistikprogrammi kasutamine

WP Accesibility pistikprogramm aitab lahendada mitmesuguseid WordPressi teemade tavalisi hõlbustusprobleeme. Kuigi enamikku juurdepääsetavuse probleemidest ei saa ilma teemat vahetamata lahendada, lisab WP Accesibility mitmeid kasulikke juurdepääsetavuse funktsioone minimaalse hulga seadistuste või teadmistega.

Kui jääd hätta

Kui soovid, et sinu koduleht oleks üles ehitatud nii, et see vastaks WCAG 2.0 AA juurdepääsetavuse reeglitele, kuid sul puuduvad selle teostamiseks vajalikud oskused või vahendid, siis telli koduleht meilt.

Kasutajasõbraliku kodulehe loomine