Keskmine veebilehe vanus võiks jääda umbes 5 aasta kanti – veebilehed on erineva funktsionaalsusega ja kindlat iga kõigile lehtedele öelda ei saa. Ideaalis võiks lausa iga 2-3 aasta tagant kriitilise pilguga üle vaadata kas koduleht vajab värskendamist.

Veebileht ei ole skaleeruv

Tänapäeval on väga palju erinevaid seadmeid, millega veebi sirvitakse – erineva ekraanisuurusega nutitelefonid, tahvelarvutid, sülearvutid, suured monitorid jne. Skaleeruv disain tähendab seda, et veebileht on vaadeldav igast seadmest mugavalt – see tähendab seda, et sa ei pea mobiilis sisu nägemiseks lehte suurendama või paremale-vasakule liikuma, tekst on täies ulatus loetav, nuppudele on mugav vajutada jne. Sinu koduleht vajab värskendamist kui see ei ole skaleeruv.

koduleht vajab värskendamist

Veebileht ei ole SEO-sõbralik

Kui koduleht ei ole loodud SEO põhimõtetest lähtuvalt, siis vajaks see kindlasti üle vaatamist. SEO ehk otsingumootoritele optimeerimine aitab paremini klientideni jõuda. Otsingumootori algoritmid on pidevas muutumises ning kindlasti tasuks nendega sammu pidada.

Veebileht on visuaalselt ajale jalgu jäänud

Visuaalne pilt on väga oluline, sest see on esimene asi mida klient lehele sattudes näeb – millise meeleolu see kliendis tekitab, kas leht on usaldusväärne ja tekitab huvi? Isegi kui tekstid on ilusti kirjutatud, siis kehv disain rikub üldpildi ära.

Kasutajatel on keeruline navigeerida

Milline on olnud klientide tagasiside, kas nad leiavad lehelt kiiresti kõik vajaliku? Kasutajamugavus on äärmiselt oluline faktor. Kui klient ei leia mida ta otsib, siis tõenäoliselt lahkub ta lehelt ja otsib pakutavat teenust või toodet mujalt.

Erinevad veateated

Veateadete tekkimiseks võivad olla erinevad põhjused. Need võivad tekkida kas pluginate uuendamisel või uuendamata jätmisel, pluginate konfliktist jne. Kindlasti peaks kodulehel olevad pluginad ja teema uuendatud olema. Uuendamata pluginad või teema võivad põhjustada erinevaid turvariske.