Ettevõtted kogu üle maailma on hakanud rändama füüsilisest maailmast (lendlehed, trükitud reklaamid jne) mobiilsesse maailma, seda peaksid kaaluma ka Sina. Enam ei piisa vaid lojaalsetest klientidest, on tarvis hakata mõtlema tulevikule ja võimalustele, mida peidab endas  mobiilirakenduse omamine.

Kui oled veel kahtleval positsioonil, siis toome järgnevalt välja 5 põhjust miks omada mobiilirakendust.

miks omada mobiilirakendust

1. Mobiilirakenduse kasutamine otsese turunduskanalina

Mobiilirakendused pakuvad erinevaid võimalusi ja funktsioone: üldteabe kuvamine, otsingufunktsioon, kulleriteenused, broneerimissüsteemid, uudised, sõnumite saatmine jne.

Üks suurimaid eeliseid mobiilirakenduse omamisel on see, et saad jagada teavet (reklaamikampaaniad, pakkumised) ja see jõuab koheselt inimesteni, kusiganes nad ka asuvad.

2. Klientidele väärtuse loomine

Kui soovid oma toodete või teenuste müüki suurendada, siis tasub mõelda oma klientidele väärtuse pakkumise peale. Pakkuda midagi, mida teised ei paku.

Üks võimalus kliente rohkem kaasata ja neile väärtust pakkuda on lojaalsusprogramm sinu mobiilirakenduses. Näiteks kindel punktisüsteem, mida rohkem on kliendid kaasatud, seda rohkem nad punkte saavad. Punktide eest saavad püsikliendid häid pakkumisi. See motiveerib kliente tulema jälle tagasi sinu teenuseid või tooteid ostma. Samuti saab võimaldada klientidele tasumist läbi mobiilirakenduse, mis muudab protsessi kiireks ja mugavaks.

3. Kasum suureneb

Tihti käib kliendirahulolu ja kasumi suurenemine käsikäes. Mõne väite kohaselt on 70% klientidest mõjutatud ostukogemusest ja sellest kuidas nad ennast ostuprotsessi ajal tundsid – kas protsess oli mugav ja kuidas nendesse suhtuti. Mida rohkem on inimesed sinu ettevõttest ja selle pakutavatest toodetest või teenustest huvitatud, seda suurem on nõudlus ja kasum.

Ettevõttel võib küll olla mobiilis toimiv veebileht kuid luues selle kõrvale ka mobiilirakenduse, võid suurepärase kasutajakogemuse puhul oma müüki suurendada.

4. Paistad konkurentide seast silma

Tänapäeval on väikeettevõtte tasemel mobiilirakendused endiselt haruldased ja just siin saad oma konkurentide ees suure hüppe teha. Ole esimene, kes pakub klientidele mobiilirakendust. Oleme kindlad, et kliente hämmastab ettevõtte tulevikku suunatud lähenemine.

5. Bränd muutub tuntumaks

Mobiilirakendus võib väga palju kaasa aidata sinu ettevõtte nime tuntumaks saamisele. Mobiilirakendus on nagu stend, sa võid selle kujundada selliseks nagu soovid – stiilne, kaasaegne, funktsionaalne või ka šokeeriv. Kuid ennekõike mobiilirakendus, mis sisaldab funktsionaalsust, mida klient vajab, olles samal ajal stiilne ja hästi kujundatud. Mida rohkem sa kliente meelitad, seda tuntum ja usaldusväärsem on sinu bränd või ettevõtte nimi. Sinu bränd jääb niiviisi inimestele meelde ja nad ostavad sinu teenuseid või tooteid suurema tõenäosusega kui vähemtuntud brändilt.