WordPressi kodulehe üleskutsete optimeerimine on üks saidi konversioonimäärade suurendamise vahenditest. Turunduses üleskutsetel on kaks peamist eesmärki: need juhendavad kasutajaid veebisaidil navigeerimisel ja motiveerivad neid tegevusele.

Alljärgnevalt on ära toodud 4 põhilist punkti, mida peaksid jälgima, et sinu üleskutsed täidaksid oma eesmärki.

uleskutse optimeermine

Esimene samm üleskutsete optimeerimisel on selle kasutajale silma paistvaks muutmine. Ülekutse nupp peab visuaalselt eristuma ja tekitama huvi.

Suurus

Ülekutse nupp peaks olema piisavalt suur, et see paistaks silma teiste veebisaidi elementide hulgast, näiteks tekst ja pildid. Kuid kui sinu ülekutse nupp on liiga suur, võib see viia kogu veebilehe kujunduse tasakaalust välja. Liiga suured üleskutse elemendid vähendavad ka konversiooni ja see tõttu tasuks nende kasutamist vältida.

Värv ja kontrast

Värv on oluline. Tugevad ja kontrastsed värvid toimivad üldiselt paremini kui värvid, mis samas toonis kodulehel kasutatava põhivärviga. Teisisõnu, kui sinu kodulehe kujunduses on põhitooniks sinine, siis oleks hea kasutada üleskutsete eristamiseks puhul näiteks punast või kollast.

Negatiivne ruum

Negatiivne ruum on ala, mis ei ole täidetud mitte ühegi kujunduselemendiga. See on hingamisruum erinevate elementide vahel, mis aitab kasutajal sisu paremini hoomata. Mida vähem negatiivset ruumi elementide vahel, seda rohkem nad omavahel ühendatud on. Seega, kui üleskutset toetab mõni kirjeldus või pilt, proovi vähendada selle ja nupu vahelist ruumi, et anda kasutajate toimingutele topeltefekt.

Vähem on rohkem

Tõhusa üleskutse tegemiseks hoia sõnade arvu minimaalsena. Mõni sobivalt valitud sõna töötab palju paremini kui pikk kirjeldav fraas.

Asukoht

Asukoha määramisel püüa saavutada paigutust, mis on märgatav, kuid ei häiri kasutajakogemust. Tavaks on kujunenud üleskutse paigutamine lehe päisesse, sest nii on see nähtav ilma, et kasutaja peaks kerima. Kui sinu veebileht on toodetele või postitustele orienteeritud, siis kaalu kindlasti ka üleskutse kasutamist sisu lõpus ja jaluses.

Personaalsus

Isikupärastatud üleskutsed toimivad paremini, sest need kõnetavad kasutajat ja vallandavad emotsioone ning emotsioonid on see, mis ajendavad kasutajat tegutsema. Mida täpsemini sa oma sihtrühma kõnetad ja tema konkreetsete vajadustega arvestad, seda suurem on võimalus nende tähelepanu äratada ja neid konventeerida.

Üks võimalus selleks on erinevate üleskutsete kuvamine sõltuvalt sellest, kas tegemist on lehe esmakordse külastaja või registreeritud kasutajaga. Samuti saad sa kasutajat mõjutada, vältides üleskutsetes ülekasutatud sõnastust, näiteks „Võta ühendust“ asemel „Soovin personaalset pakkumist“.

Eristu konkurentidest

Kui soovid, et Sinu koduleht eristuks konkurentide omast ja kõnetaks potentsiaalseid kliente, siis võta meiega julgesti ühendust ning me tagame, et sinu veebileht täidaks oma eesmärki.

Soovin isikupärast kodulehte