Kodulehe statistika abil külastuste analüüsimine aitab paremini mõista Sinu sihtrühma. Nii saad teada, kuidas külastajad sinu veebilehele jõuavad, mida nad kõige enam uurivad ja loevad ning kas nad teevad sinu poolt soovitud tegevusi.

Miks on kodulehe külastuste statistika pidamine oluline?

kodulehe statisitika

Külastajate arvu jälgimine on sinu veebisaidi toimivuse üks olulisemaid näitajaid. Rohkem külastajaid tähendab suuremat võimalus nende konversiooniks ehk nende teisendumist sinu tellijateks ning klientideks. Kasutades statistika pidamist, saad näiteks teada, millisest riigist kasutajad pärilt on. See võib aidata pakkuda isikupärastatud sisu või välja selgitada, millistesse keeltesse peaksid oma kodulehe tõlkima.

Oma veebisaidi külastajate jälgimise eeliseks on ka see, et saad teada, millist allikat nad sinu veebisaidi leidmiseks kasutasid.

Neid andmeid kogudes on võimalik oma turundustegevus suunata kanalitele ja sisule, mis sinu sihtrühma kõige enam köidavad.

Millseid vahendeid saab selleks kasutada?

WordPress pakub laia valikut erinevaid pluginad, mis on suunatud just kodulehe külastuste statistika pidamisele. Nende seast valiku langetamiseks pead teadma, mida sa täpsemalt ootad ja millised kriteeriumid peaksid olema täidetud.

Siin oleme ära toonud 3 erinevat analüütika pluginat, mida võid nende andmete kogumiseks kasutada.

1. Monsterinsights (andmebaas: Google Analytics)

MonsterInsights on teinud veebisaitide ühendamise Google Analyticsi kontoga seadistamisprotsess lihtsaks ja kasutajasõbralikuks. Konto ühendamiseks pead kõigepealt looma Google Analyticsi konto ja seejärel WordPressi kodulehel Monsterinsights plugina alla laadima. Kui olete seadistanud mõlemad, saad plugina sättete kaudu Google Analytics kontole sisse logida.

2. Jetpack (andmebaas: WordPress.com)

Kui sa ei soovi süvitsi analüüse ja eelistad lihtsat ülevaadet, siis Jetpack on sinu jaoks õige lahendus. Lisaks on selle paigaldamine väga lihtne ja täiendavat seadistamist pole vaja.

3. Slimstat Analytics (andmebaas: koduleht)

Slimstat Analytics on tasuta analüütika plugin, mis annab rohkem teavet kui Jetpack, kuid ei ole nii paindlik kui Montserinsights. Selle plussiks aga see, et võrreldes eelnimetatud lahedustega, ei lähe kogutud andmed kolmandale osapoolele, vaid salvestakse otse sinu veebilehe andmebaasi.

monsterinsights
jetpack
slimstat analytics module

Usalda kodulehe tegemine spetsialistide hooleks

Kodulehe loomine ja analüütika seadistamine võib olla keeruline kui Sa pole sellega varem kokku puutunud. Võta meiega julgesti ühendust ning me tagame, et sinu veebileht täidaks oma eesmärki.

Soovin professionaalset kodulehe lahendust