Siselinkimine on WordPressi kodulehe siseselt hüperlinkide lisamine, mis suunavad sama domeeni teisele lehele või sektsioonile. Siselingid ühendavad kodulehel sisu ja annavad Google’ile aimu veebisaidi ülesehitusest. Õige siselinkimise strateegia kasutamine aitab SEO-d parandada.

Otsusta, millist sisu tahad esile tõsta

Siselinkimise eesmärgiks on fokuseerida ja suunata kasutajad sisulehtedele, mis sisaldavad nende jaoks kõige olulisemat info. Antud esiletõstetud sisulehed peaks olema hästi koostatud, kaasajastatud ja sisaldama SEO jaoks oluliseid võtmesõnu, et nendele linkimine täidaks oma eesmärki.

Lingi sarnase sisuga lehed

Kui oled kirjutanud kindla teema kohta erinevaid postitusi või alamlehti, peaksid need omavahel linkima. See aitab Google-l ja kasutajatel aru saada, millised kodulehe sektsioonid on omavahel seotud. Saad seda teha, lisades hüperlingi konteksti sees olevatele vastavaid märksõnu sisaldavatele lausete või väljenditele. Samuti on kasulik lisada sarnaseid linke postituse või lehe lõppu näiteks üleskutsete näol.

Siselinkimine

Breadcrumbs kasutamine

Breadcrumbs ehk asukohariba võimaldab kasutajatel (kaasa arvatud Google-l) jälgida ja säilitada teadlikkust oma asukohtast kodulehel. Kui sinu hetkel kasutatav WordPressi teema ei paku breadcrumbs valikut, saad selle rakendada Yoast SEO plugina paigaldades. Peale plugina aktiveerimist saad Juhtpanel > SEO > Search Apperance > Breadcrumbs alt asukohariba sisse lülitada.

Kasuta hierarhiat

Kui kodulehel on hierarhilisi lehti, on mõistlik paremaks organiseerimiseks ja sisu haldamiseks linkida pealehed tema alamlehtedega ja vastupidi. Ära unusta ka sama taseme lehti omavahel linkida.

Väldi üleliigselt linkimist

Mida rohkem linke lehele sisestate, seda väiksem on võimalus, et kasutaja neile klikkab. Lisaks võib liiga palju linke üksikul lehel saata otsingumootoritele rämpssignaali ja mõjutada sinu kodulehe SEO-d hoopis negatiivselt. Seega veenduge siselinkimisel, et lehele või postitusele lisatud hüperlingid on põhjendatud ja neid piiratud arv.

Soovid SEO sõbralikku kodulehte?

Kui soovid, et Sinu kõnetaks potentsiaalseid kliente ja oleks otsingumootoritele optimeeritud, siis võta meiega julgesti ühendust ning me tagame, et sinu veebileht täidaks oma eesmärki.

Soovin SEO sõbralikku kodulehte