Miks on skaleeritavus SEO jaoks tähtis?

2019. aastast kasutab Google mobiilile suunatud indekseerimisest, mis tähendab, et struktureeritud andmete analüüsimisel, sisulõigete loomisel ja paremusjärjestuse määramisel võetakse aluseks veebisaidi mobiiliversioon.

Kuidas veenduda, et koduleht on mobiilisõbralik?

Kui soovin teada, kas Sinu praegune koduleht vastab tänapäevastele standarditele ja sinu mobiiliversioon on otsingumootorite jaoks indekseerimise valmis, siis oleme järgnevalt ära toonud 4 võimalus, kuidas seda kontrollida ja parandada saad.

kodulehe mobiilisobralikkus

Mobiilisõbralikkuse test

Tasuta mobiilsõbraliku testimise tööriista kasutades saate hinnata, kas kodulehe hetke ülesehitus kvalifitseerub mobiilisõbralikuks või mitte. Lihtsalt sisestage saidi URL ja klikkige ’Test URL’, et teada saada, kas veebileht vastab ettenähtud standarditele või mitte.

Skaleeruva teema kasutamine

Kui kasutate WordPressi, siis tasuks enne teema ostmist või WordPressi paigaldamist kontrollida, et see näeks mis tahes ekraanisuuruses hea välja. Selleks külasta väljavalitud teema demosaiti ja skaleeri oma brauseriakent, nägemaks kuidas teema kohandub erinevatele ekraanisuurustele. Loe kindlasti ka arvustusi, veendumaks, et reaalne kasutajakogemus kattub reklaamituga.

Samuti pööra tähelepanu pluginate funktsioonidele. Sarnaselt teemadele, tasuks ja enne ostmist või alla laadimist lugeda arvustusi või leida demo. Juhul kui plugin lisab kodulehele füüsilise elemendi (näiteks mooduli või nupu), veendu, et see oleks kõigi ekraanisuuruste korral visuaalselt hea või annaks vähemalt võimaluse selle keelamiseks väiksematel ekraanisuurustel.

Väldi hüpikakende kuvamist mobiilivaates

Oma kodulehe mobiilisõbralikkumaks muutmiseks tasuks vältida hüpikaknaid väiksemtel ekraanisuurustel. Veendu enne hüpikakent kasutava plugina paigaldamist, et sul oleks võimalus hüpikaken mobiilseadmetes keelata.

Kodulehe laadimiskiirus

Mobiiliversiooni laadimiskiirusel on väga oluline roll veebillehe optimiseerimisel otsingumootoritele. Google’i sõnul lahkub 53% mobiilikasutajatest lehelt, kui nad ootavad selle laadimist 3 sekundit, ja kui see arv tõuseb 5 sekundini, tõuseb näitaja 90%-ni.

Viis tehnikat, mida on soovitatav kasutada kodulehe laadimiskiiruse parandamiseks:

Piltide optimiseerimine – Mahukad pildifailid võivad oluliselt kodulehe laadimiskiirust suurendada. Üleslaaditavate piltide eelnevaks optimeerimiseks võid kasutada keskkonda TinyPNG. Juba kodulehel olemas olevate piltide failimahu vähendamiseks lae alla piltide tasuta optimiseerimise plugin WP-SmushIt.

Ümbersuunamiste vähendamine – Läbimõtlemata implementeeritud ümbersuunamised mitte ainult ei ole ebamugavad kasutajale, vaid võivad avaldada negatiivselt mõju SEO-le. Seega kasuta neid vaid äärmisel vajadusel.

Minifitseeri CSS, Javascript – Koodi optimeerimisega (sh tühikute, komade ja muude mittevajalike märkide eemaldamisega) saad oma laadimiskiirust dramaatiliselt parandada. Teatud WordPressi teemadel saab seda funktsiooni lihtsalt sättetest sisse lülitada. Kui see võimalus puudub, siis on soovitav alla laadida tasuta plugin nagu Autoptimize või Fast Velocity Minify.

Kasuta vähemalu pluginat – Paigaldades vahemälu plugina nagu W3 Total Cache, laeb kasutaja veebilehitseja veebilehe üles otse vahemälust. See mitte ainult ei vähenda laadimisaega, vaid aitab parandada kasutajakogemust.

Andmebaasi optimiseerimine – Kasuta WP-Optimize või WP-DB Manager pluginat, et lihtsalt optimiseerida oma kodulehe andmebaas.

Usalda kodulehe tegemine spetsialistide hooleks

Kodulehe loomine ja SEO seadistamine võib olla keeruline kui Sa pole sellega varem kokku puutunud. Võta meiega julgesti ühendust ning me tagame, et sinu veebileht täidaks oma eesmärki.

Soovin professionaalset kodulehe lahendust