Pole saladus, et mobiilisõbralik koduleht on uus norm, kuid hoolimata sellest, kui tavalised need võivad tunduda, tuleb atraktiivse ja skaleeruva kodulehe loomiseks siiski veidi vaeva näha.
Järgnevalt on ära toodud vahendid, mille abil saad kontrollida ja parandada oma praeguse kodulehe skaleeritavust.
Mobiilisõbralikkuse test
Sinu WordPressi koduleht võib ühes mobiilseadmes (näiteks sinu isiklikus mobiiltelefonis) hea välja näha, kuid pead seda testima paljude ekraanisuurustega, et teada saada, kas see on tõesti mobiilisõbralik. Isegi kui sul juhtub terve hulk vanu telefone olema, võib selle testimine igal ekraanil olla aeganõudev protsess.
Asjade lihtsustamiseks saad kasutada tasuta mobiilisõbraliku testimise tööriista, mis annab teada, kas sinu sait kvalifitseerub mobiilisõbralikuks või mitte. Sisestage oma saidi URL, et saidi mobiilikujundust kiiresti hinnata.
Skaleeruva teema kasutamine
Kuigi suurem WordPressi teemadest on tänapäeval mobiilisõbralikud, tasuks siiski kontrollida enne teema ostmist või WordPressi paigaldamist, et see näeks mis tahes ekraanisuuruses hea välja. Selleks külasta väljavalitud teema demosaiti ja skaleeri oma brauseriakent, nägemaks kuidas teema kohandub erinevatele ekraanisuurustele. Loe kindlasti ka arvustusi, veendumaks, et reaalne kasutajakogemus kattub reklaamituga.
Pluginate mobiilisõbralikkus
Nagu teemade puhul, pööra tähelepanu pistikprogrammi funktsioonidele ja proovige enne ostmist lugeda arvustusi või leida demo.
Juhul kui plugin lisab sinu kodulehe füüsilise elemendi (näiteks mooduli või nupu), veendu, et see oleks kõigi ekraanisuuruste korral visuaalselt hea või annaks vähemalt võimaluse selle keelamiseks väiksematel ekraanisuurustel.
Väldi hüpikakende kuvamist mobiilivaates
Oma kodulehe mobiilisõbralikkumaks muutmiseks tasuks vältida hüpikaknaid väiksemtel ekraanisuurustel. Veendu enne hüpikakent kasutava pistikprogrammi paigaldamist, et sul oleks võimalus hüpikaken mobiilseadmetes keelata.