Üha rohkem inimesti kasutavad e-poodide mugavamaks sirvimiseks nutitelefoni laua- või sülearvuti asemel. Kui Sinu Woocommerce e-pood pole optimeeritud väiksematele ekraanidele, on tulemuseks kehvem kasutajakogemus, mis võib viia potentsiaalsete klientide lehelt lahkumiseni ja konversioonimäära langemiseni.

Alljärgnevalt toome ära neli strateegiat, mida saad rakendada, et muuta oma e-pood mobiilisõbralikumaks.

mobiilisõbralik e-pood

Kontrolli lehe laadimiskiirust

Mobiilikasutajate puhul on lehelt pikema laadimisaja tõttu lahkume sagedasem, Google’i andmetel lausa 53% neist hülgavad lehe, kui laadiminse kestab rohkem 3 sekundit. Google tasuta mobiilsõbraliku testimise tööriista kasutades saad lihtsalt hinnata, milline on sinu e-poe lehe laadimiskiirus mobiilivaates. Kui see jääb alla soovitatud standardi, saad võtta vajalikud sammud selle optimiseerimiseks.

Optimeeri oma tootepildid

Kvaliteetsed tootepildid köidavad külastajate tähelepanu ja pakuvad lisateavet toote kohta. Nende pildifailide optimeerimata jätmine suurendab aga oluliselt lehe laadimise aega. Üleslaaditavate piltide eelnevaks optimeerimiseks võid kasutada keskkonda TinyPNG. Juba kodulehel olemas olevate piltide failimahu vähendamiseks saad WordPressi paigaldada tasuta plugina WP-SmushIt.

Väldi hüpikakende kuvamist

On teada, et hõlpsasti kasutatav menüü on e-poe alustaladest, sest lihtsustab kasutajatel soovitud toote leidmist. Menüü ülesehituse kasutajasõbralikkus muutub mobiilivaates veelgi olulisemaks, kuna kuvatav ruum on piiratud. Eesmärgiks on vähendada e-poes navigeerimiseks vajalike klikkide arvu, sest nii on nutitelefoni kasutajatel mugavam vajalik teave kätte saada.

Üks võimalusest on menüü igal tasandil menüüelementide arvu vähendamine. Liiga paljude linkide kuvamine põhjustab väikese teksti kasutamise või liiga lähestikku asuvad elemendid, mida on raske lugeda.

Selle tõttu tuleks eelistada Woocommerce e-poe teemaid,  kus „hamburgerimenüü“ oleks juba vaikimisi seatud või et seda oleks võimalik vastavalt vajadusetele võimalusel kohendada.

mobiilisobralik e pood 2

Muuda menüü lihtsasti navigeeritavaks

Uudiskirjade hüpikaknad on üks võimalus potensiaalsete kliendite baasi genereerimiseks, kuid mobiilikasutajate halvendab see kasutajakogemus. Oma e-poe mobiilisõbralikkumaks muutmiseks tasuks vältida hüpikakende kuvamist väiksematel ekraanisuurustel. Selle asemel tasuks kasutada üleskutseid ja sisu tekstilinke.

Usalda e-poe tegemine spetsialistide hooleks

E-poe tegemine ja mobiilisõbralikuks muutmine võib olla keeruline kui Sa pole sellega varem kokku puutunud. Võta meiega julgesti ühendust ning me tagame, et sinu veebileht täidaks oma eesmärki.

Soovin professionaalset kodulehe lahendust