Üha rohkem inimesti kasutavad nutitelefone e-poodide mugavamaks sirvimiseks laua- või sülearvuti asemel. Kui Sinu Woocommerce e pood pole optimeeritud väiksematele ekraanidele, on tulemuseks kehvem kasutajakogemus. See võib viia potentsiaalsete klientide lehelt lahkumiseni ja konversioonimäära langemiseni.

Alljärgnevalt toome ära neli strateegiat, mida saad rakendada, et muuta oma e-pood mobiilisõbralikumaks.

mobiilisõbralik e-pood

Kontrolli lehe laadimiskiirust

Mobiilikasutajate puhul on lehelt pikema laadimisaja tõttu lahkume sagedasem, Google’i andmetel lausa 53% neist lahkuvad lehelt, kui laadimine kestab kauem kui 3 sekundit. Google tasuta mobiilsõbralikkuse testimise tööriista kasutades saad lihtsalt hinnata, milline on sinu e poe lehe laadimiskiirus mobiilivaates. Kui see jääb alla soovitatud standardi, saad astuda vajalikud sammud selle optimeerimiseks.

Optimeeri oma tootepildid

Kvaliteetsed tootepildid köidavad külastajate tähelepanu ja pakuvad lisateavet toote kohta. Nende pildifailide optimeerimata jätmine suurendab aga oluliselt lehe laadimise aega. Üleslaaditavate piltide eelnevaks optimeerimiseks võid kasutada keskkonda TinyPNG. Juba kodulehel olemas olevate piltide failimahu vähendamiseks saad WordPressi paigaldada tasuta plugina WP-SmushIt.

Väldi hüpikakende kuvamist

On teada, et hõlpsasti kasutatav menüü üks on e poe alustaladest, sest see lihtsustab kasutajatel soovitud toote leidmist. Menüü ülesehituse kasutajasõbralikkus muutub mobiilivaates veelgi olulisemaks, sest kuvatav ruum on piiratud. Eesmärgik on vähendada e-poes navigeerimiseks vajalike klikkide arvu, sest nii on nutitelefoni kasutajatel mugavam vajalik teave kätte saada.

Üks võimalusest on menüüelementide igal tasandil vähendamine. Liiga paljude linkide kuvamine põhjustab väikese teksti kasutamist või liiga lähestikku asuvaid elemente, mida on raske lugeda.

Seetõttu tuleks eelistada Woocommerce e poe teemasi,  kus „hamburgerimenüü“ oleks juba vaikimisi olemas või et seda oleks võimalik vastavalt vajadusetele kohandada.

mobiilisobralik e pood 2

Muuda menüü lihtsasti navigeeritavaks

Uudiskirjade hüpikaknad on üks võimalus kliendibaasi suurendamiseks, kuid see muudab mobiilikasutajate kasutajakogemuse halvemaks. Oma e poe mobiilisõbralikumaks muutmiseks tasub vältida hüpikakende kuvamist väiksematel ekraanisuurustel. Selle asemel tasub kasutada üleskutseid ja tekstilinke sisu sees.

Usalda e-poe tegemine spetsialistide hooleks

E-poe tegemine ja mobiilisõbralikuks muutmine võib olla keeruline kui Sa pole sellega varem kokku puutunud. Võta meiega julgesti ühendust ning me tagame, et sinu veebileht täidaks oma eesmärki.