Vaikimisi pakub WordPress sulle piiratud arvu sisseehitatud postitustüüpe, tuntumateks on neist Postitused ja Lehed. Kuid mis saab siis, kui soovid avaldada sisu, mis on struktuurilt ja kujunduselt erinev? Lahenduseks on kohandatud postitustüübide kasutamine.

kohandatud postitustuubid


Mida kujutab endast kohandatud postitustüüp?

Kohandatud postitustüüp on isikupärastatud sisu, mille omadused saad ise määratleda ja mida saad hallata postitustest ja lehtedest eraldi.

Näiteks kui sinu koduleht kasutab Postitused postitustüüpi uudisartiklite loomiseks ning soovid lisada eraldi veel postitusi, kus jagada referentse ehk tehtud töid, siis saad luua selleks kohandatud postitustüübi nimega Referentsid.

Paljud populaarsed WordPressi pluginad kasutavad just sama meetodit, et anda sinu kodulehele lisafunktsioonaalsust, näiteks Woocommerce kasutab kohandatud postitustüüpi Tooted ja WPForms loob uue postitustüübi kontaktvormide haldamiseks.

Alljärgnevalt toome samm-sammult ära, kuidas plugina abil lihtsalt luua kohandatud postitustüüpe.

Kohandatud postitustüübi loomine plugina abil

Lihtsaim viis kohandatud postitustüübi loomiseks on plugina kasutamine. Tasuta Custom Post Type UI plugin on üks vahend kohandatud postitustüüpide lihtsaks lisamiseks ja haldamiseks. Selle abil saad luua ka kohandatud taksonoomiaid ehk postituste kategooriaid.

  1. Paigalda ja aktiveeri plugin Custom Post Type UI
  2. Uue postitustüübi loomiseks navigeeri Töölaud CPT UI Add/Edit Post Types
  3. Kõigepealt lisa Basic settings all kohandatud postitustüübi url, see peaks olema sisestatud väikeste tähtedega, ilma tühikute, numbrite või täpitähteta. Selle alla lisa kohandatud postitustüübi mitmuse (plural) ja ainsuse (singular) nimetused.
kohandatud postitustuubid

4. Alla kerides Additional labels all saad lisada postitustüübi kirjelduse ja sildid, mida kuvatakse WordPressi administraatori vaates.

kohandatud postitustuubid

5. Järgmisena vaata Settings, kus saad valikuliselt muuta erinevaid sätteid:

  • Public – kas postitustüüpi on aktiivne või mitte.
  • Publicly Queryable (jätta vaikimisi) – kas postitustüüpi ja sellele postitusi saab leida otsingus, url-de kaudu või mitte.
  • Show UI (jätta vaikimisi) – kas kasutada vaikimisi postitustüübil postituse redigeerimisvaade või mitte.
  • Show in Nav Menus – kas postitustüüpi ja selle postitusi saab kasutada navigatsioonimenüüs või mitte.
  • Delete with user – kas postitustüüp kustutakse koos kasutajakonto kustumisega või mitte.
kohandatud postitustuubid
kohandatud postitustuubid
  1. Järgmiste sättete all saad määrata, milliseid omadusi postitus toetab.
  2. Muudatuste kinnitamiseks vajuta Add Post Type. Nüüd saad hakata looma postitusi uue kohandatud postitustüübi all.

Usalda kodulehe tegemine spetsialistide hooleks

Kodulehe loomine ja kohandatud postitustüüpide seadistamine võib olla keeruline kui Sa pole sellega varem kokku puutunud. Võta meiega julgesti ühendust ning me tagame, et sinu veebileht täidaks oma eesmärki.

Soovin professionaalset kodulehe lahendust