E-posti uudiskirjad on kasutusel olnud ajast, mil enamus inimesi sai ligipääsu internetile. Me elame maailmas, kus inimesed saavad enamus vajalikust informatsionist ja uudistest läbi veebisaitide, foorumite ja blogide. Siiski on siiani jäänud pidama ka uudiskirjade saatmine e-maili kaudu.

Järgnevalt uurimegi, mis on e-posti turundus ja selle plussid ja miinused ning kas säärane teguviis oleks oma äri edendamiseks mõistlik lahendus. Saame teada, kas firma reklaamimine läbi e-uudiskirjade 21. sajandil on pigem hea või halb vahend.

E-posti turundus

Alustame aga positiivsete külgedega:

Kerge lugeda statistikat

Enamik tänapäeva e-uudiskirjade platforme nagu Constant Contact ja MailChimp annavad väga detailse statistika inimestest, kes teie saadetud kirjadest huvituvad. Seal on võimalik täpselt näha, kes avab e-kirja, kus kohas nad parasjagu asuvad (linn/riik jms) ning mis lingile nad klõpsasid. See on hindamatu teave, mis aitab teil aru saada, kas teie e-kirja sisu jõuab oma sihtrühmani. Informatsiooni analüüsides peaksite mõistma, keda edaspidi kaasata oma teistesse turundustegevustesse.

Suunab lugejad teie kodulehele

E-posti turundus ja uudiskirjade saatmine on lihtne viis suunata lugejaskond oma veebilehele või blogi lugema. Teil on võimalik e-kirjas kajastada oma uuest blogipostitusest, mis on suurepärane viis saamaks omale suuremat lugejaskonda. Selline teguviis aitab blogil või Facebooki lehel olla külaliste silmis aktiivne. Kuna te mainisite oma uues e-kirjas ka blogipostitust, siis suurema tõenäosusega jõuavad inimesed ka selle lugemiseni. Just sedamoodi on võimalik võita omale püsivaid külastajaid, kes käivad teie veebilehel igapäevaselt.

See on odav

Nimekirja inimestest, kellele e-uudiskirjad suunatud, on lihtne ülal pidada ja hooldada. See on palju lihtsam ja odavam, kui saata kirju traditsiooniliselt postkontori vahendusel. Kõik säärane maksab – printida postkaart ja kiri ning maksta postikulu. Kõik selleks, et edastada oma sõnum. Uurimuste tulemustega on kindlaks tehtud, et e-posti turundus on palju tulusam. Küsitluste läbiviimisel saab e-posti turundust kasutades palju rohkem tagasisidet, kui saata küsitlus kellegi isiklikku postkasti. E-uudiskirjad säästavad nii aega kui raha.

Näitab teie isikupärasust

E-uudiskirjade regulaarse saatmisega saate äri omanikuna välja näidata oma isikupärasust. Te saate soovi korral edastada kord nädalas või kuus uudiseid oma brändi kohta või jagada ka mõtteid, arvamusi ning miks mitte ka personaalseid lugusid. Niimoodi saavad inimesed haruldase võimaluse näha teie äri telgitaguseid ning mõista, et teie firma on rohkem kui lihtsalt äri. See omakorda aitab suurendada usaldust teie ja teie lugejaskonna vahel.

Uudiskirjad on kohandatavad

Te mitte ainult ei saa kontrollida, kuidas teie uudiskiri välja näeb, vaid saate seda ka kohandada nii, et see jõuab ainult teatud inimesteni. Kas siis demograafilisel moel või osakesele oma e-posti nimekirjas kuuluvatele isikutele. Näiteks inimesed, kes on huvitatud uutest reklaamidest, saavad omale spetsiaalsed sooduspakkumised. Te saate valida ka näiteks vanusegrupi või asukoha järgi, kellele oma uudiskirja saadate. Sellisel juhul oleks muidugi hea, kui oleks olemas varajasem statistika, missugused inimesed teie veebilehte külastavad.

Igal heal asjal on ka oma halb külg. Ja nii on ka e-maili turunduses, mille negatiivsed küljed järgnevalt välja toome:

Liiga palju kirju e-posti teel

Inimeste postkastid on paljudel üleujutatud. Tõenäoliselt saab teie klient uudiskirju ka teistelt firmadelt, mis on tänapäeval täiesti tavaline olukord. Sellisel juhul võib teie saadetud e-kiri selles suures segamini postkastis lihtsalt kahe silma vahele jääda. Enamus tänapäeva firmasid kasutavad oma klientidega suhtlemiseks e-posti turundust. Sellisel viisil välja paista on küll väga raske, kuid täiesti võimalik.

Rämpsposti filtrid

Kui teie e-uudiskiri tundub olevat kaduma läinud sadade teiste e-kirjade seas, siis arvatavasti saadetakse see saaja rämpsposti kausta. Eriti juhtub seda siis, kui saadate sama kirja sadadele e-posti aadressidele. Kuigi rämpsposti filtrid on tavakasutaja jaoks head asjad, siis e-posti turunduses on see väga negatiivseks aspektiks.

Liiga palju internetiturunduse vahendeid

Selleks, et olla asjakohane ja jõuda erinevate inimesteni, peab kasutama erinevaid platvorme. E-uudiskirjade kvaliteet võib aga kaotsi minna, kui turundada oma äri läbi mitme meediakanali või -saidi. Oletame, et olete juba alustanud oma äri turundamist läbi Facebooki, LinkedIn-i, Twitteri või kasutades selleks oma blogi. Nii paljude kontode haldamine võib viia selleni, et mõni teine turundusnipp kannatab selle all. E-kirjad on suurepärane võimalus juhtida külalisi oma veebilehele, kuid kui teha seda hooletult, võite seeläbi kaotada inimeste lugemishuvi.

Liiga palju informatsiooni

Kuna on olemas palju erinevaid võimalusi, kuidas edastada informatsioon oma publikule, on oluline, et e-uudiskirjadel on kõrge kvaliteediga sisu. Väga lihtne on astuda üle piiri ja anda edasi liiga palju informatsiooni, mis teinekord osutub täiesti mõttetuks. Enamik inimesi käib oma postkastis olevad kirjad üle väga kiiresti, kogudes ainult vajalikku infot. Mitte igaüks ei ole selline, kes loeb iga e-kirja algusest lõpuni läbi. Kui teie uudiskiri on täis liigset informatsiooni, võtate te riski, et lugeja ei jõua tähtsa sisuni ning lihtsalt kustutab ebavajalikuks muutunud kirja. Proovige hoida oma e-uudiskirjad puhtad ja selged.

“Loobu tellimisest“ nupp

Olete saanud endale inimesed, kes on teie e-uudiskirjaga liitunud ning nad saavad igakuiseid pakkumisi. Üks pisike aps võib aga kõike muuta. Võib juhtuda, et teie e-uudiskiri ei edasta piisavalt kvaliteetset sisu. See on see hetk, mil inimesed võivad vaadata teie saadetud e-maili kui rämpsposti ja tüütavat spämmi. Nüüd võib tekkida olukord, kus inimene, kes on varasemalt avaldanud soovi saada teie pakkumisi e-kirjadena, soovib sellest hoopis loobuda. Selleks ei pea ta tavaliselt tegema muud, kui vajutama ainult ühte nuppu.

Üldiselt on e-posti turundus suurepärane vahend, mida saab kasutada oma firma internetiturunduse kampaaniateks. Neil on küll omad puudused ja piirangud, kuid enamasti ületab nende kasutegur negatiivseid aspekte, eriti kui mõelda plaan läbi.